niedziela, 28 listopada, 2021

opinia z przeprowadzonego zadania

Home Forum Sektory Samorządy opinia z przeprowadzonego zadania

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #20473
  mk7
  Uczestnik

  Witam.
  Mam problem z wydaniem opinii z przeprowadzonego zadania audytowego. Zadanie dotyczyło realizacji inwestycji – budowa dużego obiektu. Została zawarta umowa z wykonawcą. Na dzień zakończenia umowy wykonawca zrobił 50% robót, robi dalej już bez umowy.Mam dokumenty które świadczą że była kontrola z naszej strony (protokoły ze spotkań, protokoły z rad budowy. Wykonawca przedstawia dokumenty z których wynika że przyczyną opóźnień były warunki pogodowe (niskie temperatury w zimie a wysokie w lecie , duże opady) które były główną przyczyną tych opóźnień a w konsekwencji nie wykonania robót w terminie umownym. z kolei my zarzucamy wykonawcy brak zarządzania logistycznego. Wg zapisów w protokołach z rad budowy wykonawca miał przestoje nie tylko z powodu np. opadów ale głównie z powodu tego że nie miał zabezpieczonych materiałów. My nakazywaliśmy aby już występował o zakup potrzebnych elementów, materiałów , a na następnej radzie budowy okazywało się że jeszcze tego nie zrobił.
  Wykonawca będzie płacił kary za nieterminowe wykonanie umowy- wynika to z zawartej z nim umowy.
  I teraz mam problem z wydaniem opinii, bo niby kontrola jest, są dokumenty (comiesięczne protokoły z rad budowy, spotkania pomiędzy tymi radami), ale robota nie zrobiona w terminie .
  Jak do tego podejść, jaką wydać opinię.
  Proszę o Wasze rady.
  Pozdrawiam serdecznie.

  #20476
  kikcloud
  Uczestnik

  Myślę, że opinia powinna być pozytywna ………….. z zastrzeżeniami 😀

  #20491
  mk7
  Uczestnik

  Witam.Dziękuję za odpowiedź. Wiem że nie mogę wydać czysto pozytywnej opinii, bo pomimo funkcjonowania kontroli projekt nie wykonany w terminie, ale jakoś nie mam mądrego pomysłu odnośnie zastrzeżeń. Proszę o rady- gdzie tkwi błąd, że pomimo sprawowania kontroli wyszło jak wyszło.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.