sobota, 20 kwietnia, 2024

opinia z przeprowadzonego zadania

Home Forum Sektory Samorządy opinia z przeprowadzonego zadania

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #20473
    mk7
    Uczestnik

    Witam.
    Mam problem z wydaniem opinii z przeprowadzonego zadania audytowego. Zadanie dotyczyło realizacji inwestycji – budowa dużego obiektu. Została zawarta umowa z wykonawcą. Na dzień zakończenia umowy wykonawca zrobił 50% robót, robi dalej już bez umowy.Mam dokumenty które świadczą że była kontrola z naszej strony (protokoły ze spotkań, protokoły z rad budowy. Wykonawca przedstawia dokumenty z których wynika że przyczyną opóźnień były warunki pogodowe (niskie temperatury w zimie a wysokie w lecie , duże opady) które były główną przyczyną tych opóźnień a w konsekwencji nie wykonania robót w terminie umownym. z kolei my zarzucamy wykonawcy brak zarządzania logistycznego. Wg zapisów w protokołach z rad budowy wykonawca miał przestoje nie tylko z powodu np. opadów ale głównie z powodu tego że nie miał zabezpieczonych materiałów. My nakazywaliśmy aby już występował o zakup potrzebnych elementów, materiałów , a na następnej radzie budowy okazywało się że jeszcze tego nie zrobił.
    Wykonawca będzie płacił kary za nieterminowe wykonanie umowy- wynika to z zawartej z nim umowy.
    I teraz mam problem z wydaniem opinii, bo niby kontrola jest, są dokumenty (comiesięczne protokoły z rad budowy, spotkania pomiędzy tymi radami), ale robota nie zrobiona w terminie .
    Jak do tego podejść, jaką wydać opinię.
    Proszę o Wasze rady.
    Pozdrawiam serdecznie.

    #20476
    kikcloud
    Uczestnik

    Myślę, że opinia powinna być pozytywna ………….. z zastrzeżeniami 😀

    #20491
    mk7
    Uczestnik

    Witam.Dziękuję za odpowiedź. Wiem że nie mogę wydać czysto pozytywnej opinii, bo pomimo funkcjonowania kontroli projekt nie wykonany w terminie, ale jakoś nie mam mądrego pomysłu odnośnie zastrzeżeń. Proszę o rady- gdzie tkwi błąd, że pomimo sprawowania kontroli wyszło jak wyszło.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.