piątek, 19 kwietnia, 2024

OPIS FAKTURY

Home Forum Fundusze unijne Fundusze unijne OPIS FAKTURY

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
  • Autor
    Wpisy
  • #18958
    tamara
    Uczestnik

    Witam,
    Mam problem, jak uważacie, czy w projekcie z POKL w opisie faktury (na odwrotnej stronie) powinna być umieszczona dekretacja, wskazanie pozycji dziennika/rejestru, pod którą operacja gospodarcza została ujęta w księgach? Z czego to wynika? Czy można powołać się na ust. o rachunkowości? W jednym z podobnych poprzednio zrealizowanych projektów, instytucja kontrolująca (IP) nie uznała za nieprawidłowość braku dekretacji na fakturach.

    #18962
    kikcloud
    Uczestnik

    Art. 21.
    1. Dowód księgowy powinien zawierać co najmniej:
    1) określenie rodzaju dowodu i jego numeru identyfikacyjnego;
    2) określenie stron (nazwy, adresy) dokonujących operacji gospodarczej;
    3) opis operacji oraz jej wartość, jeżeli to możliwe, określoną także w jednostkach naturalnych;
    4) datę dokonania operacji, a gdy dowód został sporządzony pod inną datą – także datę sporządzenia dowodu;
    5) podpis wystawcy dowodu oraz osoby, której wydano lub od której przyjęto składniki aktywów;

    6) stwierdzenie sprawdzenia i zakwalifikowania dowodu do ujęcia w księgach rachunkowych przez wskazanie miesiąca oraz sposobu ujęcia dowodu w księgach rachunkowych (dekretacja), podpis osoby odpowiedzialnej za te wskazania.

    #18963
    kikcloud
    Uczestnik

    Oczywiście uor ❗

    #18964
    tamara
    Uczestnik

    Dzięki 🙂 takie były i moje argumenty, ale obalone fakturami z innego projektu, tam nie było i nikt się nie czepiał, to czego ja chce. Może ktoś ma doświadczenia w projektach POKL. Zgodnie z Zasadami finansowania: „Prowadząc ewidencję księgową beneficjent powinien w polityce rachunkowości, do której posiadania zobowiązuje jednostki ustawa o rachunkowości, opisać wyraźnie sposób powiązania dokumentu zarejestrowanego w informatycznych zbiorach ksiąg z dokumentem
    źródłowym znajdującym się w archiwum papierowych dokumentów, tj. zapewnić ścieżkę
    audytu.” Jak się ma brak dekretacji do zapewnienia ścieżki audytu i co to właściwie znaczy? Już się w tym wszystkim pogubiłam, pomóżcie.

    #18965
    betix
    Uczestnik

    Cześć.
    Czy w wytycznych do POKL określony został obowiązek sporządzenia ścieżki audytu w ramach realizacji konkretnego działania? Tamaro, czy możesz podać dokładne namiary na te Zasady finansowania? Poza tym ja mam watpliwości w tym Programie do prowadzenia tzw. kart czasu pracy przez osoby zatrudnione z jednostki w ramach umów zleceń i kosztów bezpośrednich do realizacji danego projektu (koordynator, pracownik ds. obsługi finansowej, pracownik ds. ewaluacji i monitoringu). Chodzi o sposób ustalenia wysokości ich wynagrodzenia w stosunku do ilości zadań(godzin) poświęconych na pracę w ramch projektu.

    #18966
    kikcloud
    Uczestnik

    Spox Tamara
    Zapomnij o POKL…. już nie pamiętasz 😀
    A teraz jakie są obowiązki w stosunku do innych faktur? Ma być dekretacja, wiadomo uor! Teraz uważaj stawiam pytanie ❓ Gdzie w jest napisane, że faktury wystawiane dla POKL nie mają mieć dekretacji, czyli mają być opisane niezgodnie z polskim prawem :wink:.

    #18970
    tamara
    Uczestnik

    kikcloud dzięki 😀
    Betix polecam stronę http://efs.men.gov.pl/content/blogsection/21/305/9/9/
    a jeśli chodzi po karty czasu pracy to przeczytaj http://www.bielsko-biala.roefs.pl/Page/exeSingle/?id=1085
    wrzuć w google pokl karty czasu pracy, to znajdziesz dużo innych informacji

    #20576
    wojtania
    Uczestnik

    …a artykuł 21 ustęp 1a ustawy o rachunkowości???

    #20579
    ryszard
    Uczestnik

    Witam, tamarko(Jolinko) warto mieć dokument „Zasady finansowania Programu Operacyjnego Kapitał ludzki” z 30 grudnia 2009 ,zaakceptowany przez Podsekretarza Stanu Jarosława Przybylskiego,Instrukcje Wykonawcze IW(IP2) oraz zasady kontroli finansowej danej IW(IP2), w kórej jest prowadzony dany projekt.
    Na stronce GDZ ,w dziale piliki do pobrania( dla wszystkich bez rejestracji) ,w przyszłym tygodniu opublikowane będą wszystkie dokumenty zwiazane z poruszaną przez Ciebie sprawą.
    pozdrawiam,
    Ryszard

    #20590
    jadtra
    Uczestnik

    O jaka „stronkę GDZ ” chodzi? Proszę o precyzyjny namiar

    #20592
    ryszard
    Uczestnik

    Witaj Jadzieniu..na stronie netowej Grupy Doskonalenia Zawodowego ,www.gdz.org.pl
    Materiały beda kompleksowe,przygotowanie wymaga troche czasu .Niestety, nie mogłem być z Wami w Broku,ale co się odwlecze,nie uciecze… 😀 Ale zapewniam ,że materiały będą..
    pozdrawiam, 😀
    Ryszard

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.