czwartek, 24 września, 2020

opis stanowisk

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #5028
  maudit
  Uczestnik

  Witam wszystkich,
  W planie audytu na ten rok mam zaplanowany audyt pt. „Badanie zgodności wykonywanych zadań z kartami opisu stanowisk w komórce X”, nie bardzo wiem jak sie do tego zabrać 😥 Bardzo prosiłabym o wsparcie (może mieliście Państwo podobny temat?). Ten audyt miał być realizowany pod koniec roku, ale niestety jeden temat wypadł i na szybkiego muszę realizować ten. Nie miałam czasu zapoznać sie dobrze z tematem, a wkrótce czeka mnie narada otwierająca i nie chciałabym blado wypaść.

  pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

  #5030
  kasiazawiercie
  Uczestnik

  Ja robiłam audyt organizacyjny i brałam pod uwagę m.in. zakresy czynności poszczególnych pracowników.
  Wydaje mi się, że jeżeli dotyczy to tylko jednego wydziału. Powinno się przesledzić regulamin organizacyjny – czy jego zapisy są aktualne, obowiązujące przepisy prawa dotyczące zadań realizowanych przez ten wydział, sprawdzić czy wszystkie zadania wpisane w karty satnowisk są wykonywane i jak często są aktualizowane karty.

  #5031
  kasiazawiercie
  Uczestnik

  Trzeba bardzo szczegółowo prześledzić karty, czy zapisy tylko są, czy faktycznie funkcjonują w komórce. Czy w kartach określone jest zastępstwo osoby w czasie nieobecności, czy jest powierzenie odpowiedzialności za wykonywane zadania, czy jest okreslona podległość itp. :mrgreen:

  #5038
  maudit
  Uczestnik

  Dzieki wielkie 😆
  Tylko zastanawiam się jak sprawdzić czy rzeczywiście zadania są realizowane, nie jest to takie proste. Komórka liczy ponad 70 osób:)

  #5046
  kasiazawiercie
  Uczestnik

  Proponuję zrobić dobór próby i wtedy na tej podstawie zrobić badanie na wybranych osobnikach. Co prawda ja sprawdziłam wszystkich w mojej jednostce, ale audyt trwał 3 m-ce. Może również wypracować sobie kwestionariusze na podstwie których możesz zorientować się w sytuacji. 😯

  #5063
  maudit
  Uczestnik

  Od tego zacznę. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.