piątek, 29 marca, 2024

opis stanowisk

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #5028
    maudit
    Uczestnik

    Witam wszystkich,
    W planie audytu na ten rok mam zaplanowany audyt pt. „Badanie zgodności wykonywanych zadań z kartami opisu stanowisk w komórce X”, nie bardzo wiem jak sie do tego zabrać 😥 Bardzo prosiłabym o wsparcie (może mieliście Państwo podobny temat?). Ten audyt miał być realizowany pod koniec roku, ale niestety jeden temat wypadł i na szybkiego muszę realizować ten. Nie miałam czasu zapoznać sie dobrze z tematem, a wkrótce czeka mnie narada otwierająca i nie chciałabym blado wypaść.

    pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

    #5030
    kasiazawiercie
    Uczestnik

    Ja robiłam audyt organizacyjny i brałam pod uwagę m.in. zakresy czynności poszczególnych pracowników.
    Wydaje mi się, że jeżeli dotyczy to tylko jednego wydziału. Powinno się przesledzić regulamin organizacyjny – czy jego zapisy są aktualne, obowiązujące przepisy prawa dotyczące zadań realizowanych przez ten wydział, sprawdzić czy wszystkie zadania wpisane w karty satnowisk są wykonywane i jak często są aktualizowane karty.

    #5031
    kasiazawiercie
    Uczestnik

    Trzeba bardzo szczegółowo prześledzić karty, czy zapisy tylko są, czy faktycznie funkcjonują w komórce. Czy w kartach określone jest zastępstwo osoby w czasie nieobecności, czy jest powierzenie odpowiedzialności za wykonywane zadania, czy jest okreslona podległość itp. :mrgreen:

    #5038
    maudit
    Uczestnik

    Dzieki wielkie 😆
    Tylko zastanawiam się jak sprawdzić czy rzeczywiście zadania są realizowane, nie jest to takie proste. Komórka liczy ponad 70 osób:)

    #5046
    kasiazawiercie
    Uczestnik

    Proponuję zrobić dobór próby i wtedy na tej podstawie zrobić badanie na wybranych osobnikach. Co prawda ja sprawdziłam wszystkich w mojej jednostce, ale audyt trwał 3 m-ce. Może również wypracować sobie kwestionariusze na podstwie których możesz zorientować się w sytuacji. 😯

    #5063
    maudit
    Uczestnik

    Od tego zacznę. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.