wtorek, 16 kwietnia, 2024

organizacja AW

Home Forum Organizacje AW Organizacje AW organizacja AW

Otagowano: 

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 48)
  • Autor
    Wpisy
  • #19031
    ziuk
    Uczestnik

    Czy Waszym zdaniem jeżeli ktoś prowadzi i prowadzić będzie audyt wewnętrzny w 2010r pomimo, że zgodnie z nową ustawą nie ma takiego obowiązku, powinien o tym powiadomić Ministra Finasów.

    #19032
    kikcloud
    Uczestnik

    7. Kierownicy jednostek, o których mowa w ust. 2-6, informują pisemnie Ministra Finansów o rozpoczęciu prowadzenia audytu wewnętrznego.
    a to są:
    2) ministerstwach;
    3) urzędach wojewódzkich;
    4) izbach celnych;
    5) izbach skarbowych;
    6) Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, w tym w zarządzanych przez niego funduszach; 😀

    #19034
    terka
    Uczestnik

    Oj, dlaczego sobie żartujesz z pytającego?
    Przecież wyraźnie napisano, że w ustępach 2-6, nie ust. 1 pkt 2-6.
    Moim zdaniem – tu odpowiadam Ziukowi – tak.

    #19035
    ziuk
    Uczestnik

    Dziękuje Terka – to miałem na uwadze.

    #19036
    darek
    Uczestnik

    A o zakończeniu prowadzenia audytu nie informuje?
    A co jeśli już prowadzi? Literalne przmienie mówi o rozpoczęciu prowadzenia audytu. Ustawa wchodzi generalnie od 01.01.2010. Czyli jednostki które prowadzą już audyt muszą informować o rozpoczęciu, czy tylko te które rozpoczną po 01.01.2010? Jaka była intencja ustawodawcy?

    #19048
    wojak
    Uczestnik

    Darek zwrócił uwagę na kolejne niejasności interpretacyjne dotyczące nowej uofp. Sami widzicie, że tych niejasności jest sporo.
    Proponuję, by wszelkie tego rodzaju wątpliwości i pytania kierować bezpośrednio do Departamentu Audytu Wewnętrznego MF. Dobrze byłoby, gdyby ów Departament poświęcił więcej uwagi na prowadzenie swojej strony internetowej – jest tam link „pytań i odpowiedzi”, do którego już dawno nie zaglądano, a przydałoby się.
    Przypominam email:
    sekretariat.da@mofnet.gov.p

    #19051
    darek
    Uczestnik

    Słusznie, tylko jakoś mam przykre (bez efektów) doświadczenia w tych kontaktach z MF. Liczę na mądrość forumowiczów raczej

    #19054
    kikcloud
    Uczestnik

    >>terka>> zastanowiłaś się po co MinFinkom taka informacja, że >>ziuk>> prowadzi gdzieś tam audyt. Mógłbym pójść dalej z tą dywagacją, ale …. 😉

    #19055
    wojak
    Uczestnik

    Audyt to pryszcz, ale kto w MF wpadł na pomysł śledzenia Internetu i „komórek” ❗ ❓ 👿
    To w TYM ministerstwie rodzą się TAKIE pomysły ustaw 😈
    Rostowski to w połowie „angol”, jak Orwell…

    #19067
    terka
    Uczestnik

    [QUOTE BY= kikcloud] >>terka>> zastanowiłaś się po co MinFinkom taka informacja, że >>ziuk>> prowadzi gdzieś tam audyt. Mógłbym pójść dalej z tą dywagacją, ale …. 😉 [/QUOTE]

    😆
    Ależ ja wiem, ze MinFinkom ta wiedza wcale nie jest porzebna, ale jakby nie czytać ustawy (od prawej do lewej i na wspak), moim zdaniem inaczej się tego przepisu nie da zintepretować.
    To znaczy – ja nie mogę, bo nie wątpię, że MinFinki zdolne są nas zaskoczyć 😉

    Wkurza mnie, że pierwszą, najważniejszą kwestią do wyjaśnienia w zakładce najczęściej zadawane pytania są sprawy zwiazane ze studiami podyplomowymi…

    Ustawa w zakresie audytu napisana tak, że nie wiadomo, o co chodzi, że aż sami pracownicy DA nie mają jednolitej, uzgodnionej interpretacji, problem problem goni, a tu najważniejsza kwestia – studia podyplomowe 👿

    #19083
    terka
    Uczestnik

    [QUOTE BY= ziuk] Czy Waszym zdaniem jeżeli ktoś prowadzi i prowadzić będzie audyt wewnętrzny w 2010r pomimo, że zgodnie z nową ustawą nie ma takiego obowiązku, powinien o tym powiadomić Ministra Finasów.[/QUOTE]

    Na stronie MF jest wzór zawiadomienia o które pytasz, i wyjaśnienie, że w takiej sytuacji taki „ktoś” powinien je złożyć:smile:

    Ziuk, a jeśli wolno spytać, jesteś jednostką organizacyjną jst, czy „w dziale”?

    #19084
    ziuk
    Uczestnik

    Jestem jednostką organizacyjną jst.

    #19085
    ziuk
    Uczestnik

    Terka dzięki za informację wszystko jasne.

    #19086
    mama0454
    Uczestnik

    Dowiedziałem się w MF, że informację powyższą wysyłają w wersji elektronicznej i papierowej wszystkie jednostki, także te w których audyt już od lat działa, najlepiej do końca bieżącego roku.

    #19087
    meg
    Uczestnik

    Witam

    Czy jest określony termin, do którego należy tę informację przesłać do MF?

    Pozdrawiam

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 48)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.