środa, 23 czerwca, 2021

Organizacja i funkcjonowanie Starostwa Powiatowego

Home Forum Sektory Samorządy Organizacja i funkcjonowanie Starostwa Powiatowego

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #12386
  romb
  Uczestnik

  Witam wszytkich fomumowiczów,
  Przystępuje do zadania audytowego „organizacja i funkcjonowanie Starostwa Powiatowego”. Będę wdzięczny wszytkim za wszelkie sugestie i uwagi dotyczące zakresu zadania, w szczególności tym, którzy takie lub podobne zadania mają już za sobą.
  Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
  Romb

  #12397
  Anonim
  Nieaktywny

  Witam
  Straszanie ogólny ten temat i tak naprawdę to moim zdaniem wszystko można pod to podciągnąć.
  Co prawda nie robiliśmy takiego zadania, ale myślę sobie, że trzeba by zacząć od podstaw funkcjonowania tj. aktualność i legalność regulaminu organizacyjnego, statutu Starostwa, regulaminu pracy, struktura organizacyjna (czy gdzieś nie ma za mało czy za dużo osób), wszytskie procedury wewnętrzne – ale tego przecież będzie mnóstwo….
  Narazie tyle mi przychodzi do głowy, ale jak coś sensownego wymyślę, to napiszę.
  A jaką Ty masz wizję tego zadania?
  Pozdr.

  #12405
  dorotab
  Uczestnik

  Cześć. Polecem lekturę sprawozdania z audytu przeprowadzonego w Opolu pt „Analiza organizacji UM z punktu widzenia podstawowych obowiązków ustawowych” http://www.bip.um.opole.pl zakładka Wydział Kontroli wewnetrznej i audytu wewnętrznego – Referat audytu wewnętrznego.

  #12418
  jadtra
  Uczestnik

  Zobacz także BIP MF – Kontrole (nie pamiętam dokładnej linki ) jest tam o nontrolach przprowadzonych w MF w 2006 – czyli wewnętrznych.
  Jest kilka plików z tej kontroli, w jednym w formie zbiorczej były stwierdzone uchybienia takze dotyczace organizacji np. : obieg dokumentów przez sekretariat, podpisanie delegacji przez jednego z dyr, departmentu – a nie miał takiego upowaznienia (zobacz np. czy jest rejestr upoważanień, jak jest aktualizowany, przez kongo przechowywany) i unne b.ciekawe uwagi z kontroli które są cenne przy ocenie organizacji – ryzyka

  #12419
  romb
  Uczestnik

  Cześć,
  Bardzo dziekuję DorotaB za wskazanie tego adresu, zaś jeśli idzie o moją wizję tego zadania, to nie odbiega ona generalnie od tych obszarów wskazanych przez lainy plus jeszcze funkcjonowanie BIP-u, bo znalazłem gdzieś dość dobrego gotowca w postaci listy kontrolnej.
  Jeszcze raz bardzo dziekuję za pomoc.

  #12421
  romb
  Uczestnik

  Cześć,
  Jadtra – równiez dziekuje za pomoc!
  Mozna na Was liczyć! Znowu chce mi sie pracowac i biorę się ostro do roboty!

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.