piątek, 29 marca, 2024

Organizacja i funkcjonowanie Starostwa Powiatowego

Home Forum Sektory Samorządy Organizacja i funkcjonowanie Starostwa Powiatowego

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #12386
    romb
    Uczestnik

    Witam wszytkich fomumowiczów,
    Przystępuje do zadania audytowego „organizacja i funkcjonowanie Starostwa Powiatowego”. Będę wdzięczny wszytkim za wszelkie sugestie i uwagi dotyczące zakresu zadania, w szczególności tym, którzy takie lub podobne zadania mają już za sobą.
    Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
    Romb

    #12397
    Anonim
    Nieaktywny

    Witam
    Straszanie ogólny ten temat i tak naprawdę to moim zdaniem wszystko można pod to podciągnąć.
    Co prawda nie robiliśmy takiego zadania, ale myślę sobie, że trzeba by zacząć od podstaw funkcjonowania tj. aktualność i legalność regulaminu organizacyjnego, statutu Starostwa, regulaminu pracy, struktura organizacyjna (czy gdzieś nie ma za mało czy za dużo osób), wszytskie procedury wewnętrzne – ale tego przecież będzie mnóstwo….
    Narazie tyle mi przychodzi do głowy, ale jak coś sensownego wymyślę, to napiszę.
    A jaką Ty masz wizję tego zadania?
    Pozdr.

    #12405
    dorotab
    Uczestnik

    Cześć. Polecem lekturę sprawozdania z audytu przeprowadzonego w Opolu pt „Analiza organizacji UM z punktu widzenia podstawowych obowiązków ustawowych” http://www.bip.um.opole.pl zakładka Wydział Kontroli wewnetrznej i audytu wewnętrznego – Referat audytu wewnętrznego.

    #12418
    jadtra
    Uczestnik

    Zobacz także BIP MF – Kontrole (nie pamiętam dokładnej linki ) jest tam o nontrolach przprowadzonych w MF w 2006 – czyli wewnętrznych.
    Jest kilka plików z tej kontroli, w jednym w formie zbiorczej były stwierdzone uchybienia takze dotyczace organizacji np. : obieg dokumentów przez sekretariat, podpisanie delegacji przez jednego z dyr, departmentu – a nie miał takiego upowaznienia (zobacz np. czy jest rejestr upoważanień, jak jest aktualizowany, przez kongo przechowywany) i unne b.ciekawe uwagi z kontroli które są cenne przy ocenie organizacji – ryzyka

    #12419
    romb
    Uczestnik

    Cześć,
    Bardzo dziekuję DorotaB za wskazanie tego adresu, zaś jeśli idzie o moją wizję tego zadania, to nie odbiega ona generalnie od tych obszarów wskazanych przez lainy plus jeszcze funkcjonowanie BIP-u, bo znalazłem gdzieś dość dobrego gotowca w postaci listy kontrolnej.
    Jeszcze raz bardzo dziekuję za pomoc.

    #12421
    romb
    Uczestnik

    Cześć,
    Jadtra – równiez dziekuje za pomoc!
    Mozna na Was liczyć! Znowu chce mi sie pracowac i biorę się ostro do roboty!

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.