sobota, 5 grudnia, 2020

organizacja KAW

Home Forum Sektory Służba zdrowia organizacja KAW

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #5268
    tamara
    Uczestnik

    Witam wszystkich. Mam pytanie, czy na mocy art. 52 uofp Dyrektor szpital może zatrudnic w KAW osobę, która będzie zajmowała sie tylko i wyłącznie aktualizacją przepisów prawnych w całej jednostce (np. przeglądanie nowych DZ.U. i rozsyłanie ich kserokopii do odpowiednich komórek szpitala), ale nie bedzie ich tworzyła ? Zadanie to wchodziłoby w zakres jej obowiązków. Czy ta osoba powinna pomagać w przeprowadzaniu zadań audytowych audytorowi? Co o tym sądzicie? Czekam na Wasze opinie. Pozdrawiam 😆 😛

    #5269
    ceem
    Uczestnik

    Przytoczony przez Ciebie art. dotyczy zatrudniania w audycie audytora wewnętrznego i innych osób. Te inne osoby to tzw. (według Podręcznika Audytu) asystent audytu. Zgodnie z Podręcznikiem w zakresie obowiązków i odpowiedzialności jest punkt mówiący o wykonywaniu innych zleconych mu obowiązków. Związku z tym, jeżeli nie przeszkodzi to w realizacji planu audytu (ponieważ asystent audytu ma przede wszystkim wspomagać audytora) to mógłby on zbierać i aktualizować oraz rozdzielać przepisy prawne po komórkach w ramach pozostałego, niewykorzystanego czasu pracy.

    #5273
    alkman
    Uczestnik

    Stosownie do powołanego przez ciebie art. 52 ustawy o finansach publicznych, działalność KAW koordynuje audytor wewnętrzny wyznaczony przez kierownika jednostki. Jeżeli, w tej komórce będzie zatrudniona osoba, której powierzono (w części) obowiązki nie związane z audytem tylko z działalnością operacyjną, to audytor jako jej przełożony, nadzorując prace tej osoby zostanie wciągnięty w tę działalność. Sytuacja taka narusza standardy niezależności.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.