wtorek, 27 lipca, 2021

organizacja urzędu a środki unijne

Home Forum Sektory Samorządy organizacja urzędu a środki unijne

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #15425
  lczarny
  Uczestnik

  Witam,

  jak zabrać się za audyt w zakresie przygotowania i organizacji urzędu przy pozyskiwaniu oraz realizowaniu programów unijnych.

  Proszę o jakieś wskazówki.

  Pozdrawiam

  #15426
  audytj
  Uczestnik

  Musisz przeanalizować organizację urzędu pod tym względem – czy jakiś wydział, referat itp. ma to w swoim zakresie zadań, czy jest wydzielony taki referat lub wydział, czy też jest to rozporoszone po całym urzędzie, jakie procedury określają współdziałanie pomiędzy referatami, pracownikami w tym zakresie (kto robi rozeznanie, pisze wnioski, sprawdza je, rozlicza, monitoruje itp. itd), czy pracownicy mają to w swoich zakresach obowiązków i odpowiedzialności. Oczywiście musisz też rozeznać obowiązujące w tym zakresie przepisy prawne i wymagania dotyczące konkretnych programów, funduszy czy projektów – dużo roboty. Ja badałam też motywację do pracy, bo ludzie uciekają, ale niewiele w tym względzie pomogłam.

  #15427
  Anonim
  Nieaktywny

  Witam
  Może przydatne będą w tym względzie materiały udostępniane na stronach NIK. Jest tam parę kontroli projektów wspołfinansowanych z UE. Pozwala to spojrzeć na system z punktu widzenia podmiotu zewnętrznego.
  Oczywiście trzeba byłoby zacząć od czynności wymienionych przez mojego poprzednika.
  Pozdr.

  #15429
  lczarny
  Uczestnik

  Dziekuję za każdą podpowiedź

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.