czwartek, 25 kwietnia, 2024

Organizacja wystawiania faktur w UM / UG

Home Forum Sektory Samorządy Organizacja wystawiania faktur w UM / UG

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #3715
    alicjajw
    Uczestnik

    Witam

    Mam pytanie dotyczące tego jak w Waszych Urzędach zorganizowana jest sprawa wystawiania faktur np. za specyfikacje, sprzedaż nieruchomości, dzierżawe itp. Czy faktury te wystawiane są w wydzialach merytorycznych czy np. zajmuje się tym jeden wyznaczony wydzial np. finansowy …?

    Z góry dziekuję za podzielenie się informacjami 🙂
    Alicja

    #3718
    k-asiek
    Uczestnik

    Witaj Alicja. U mnie w UG faktury wystawia osoba upowazniona do odbioru i wystawiania faktur w sekretariacie w dziale Biura Obsługi klienta.

    #3719
    dorotab
    Uczestnik

    cześć. u mnie natomiast /powiat/ faktury wystawia komórka merytoryczna tj; najem – w.organizacyjny, dowód rejestracyjny – w. komunikacji itd.

    #3827
    szymonek123
    Uczestnik

    moim zdaniem faktury powinien wystawiać wydział merytoryczny, a nie finansowy
    wydział finansowy powinnien stanowić ogniwo kontroli danych zawartych we fakturach i ostatecznie sporz. deklarację Vat

    #3829
    alice
    Uczestnik

    Cześć. U nas w Starostwie również od wystawiania faktur i rachunków są wydziały merytoryczne. Sprzedaż nieruchomości – Wydział Geodezji(…), najem i dzierżawa – Wydział Organizacyjny… Pozdrawiam

    #3840
    alicjajw
    Uczestnik

    Dziękuję za podzielenie się wiedzą nt. „zwyczajów” w Waszych Urzędach. U mnie od niedawna wydziały merytoryczne mają wystawiać „swoje” faktury, wcześniej wystawiane były w kasie co wg mnie z róznych względów było niekorzystne. No i teraz niektóre wydziały mocno się burzą bo maja „dodatkową robote”… Ale widzę, że to chyba naturalny bunt i raczej nieuzasadniony :smile:.

    Pozdrawiam

    #3843
    agajot
    Uczestnik

    Witam!! U mnie w Urzędzie również wydziały merytoryczne wystawiają Faktury.

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.