czwartek, 25 kwietnia, 2024

organizacje pożytku publicznego raz jeszcze

Home Forum Sektory Samorządy organizacje pożytku publicznego raz jeszcze

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Autor
    Wpisy
  • #10966
    nickkita
    Uczestnik

    zakwestionowałam płatności za wykonanie zadania publicznego po terminie obowiązywania umowy, pieniążki powinny zostać zwrócone z odsetkami ale napisali wyjaśnienia i skarbniczka prosiła żeby je uznać. jak byście się zachowali na moim miejscu? jest to ewidentnie naruszenie dyscypliny fp.

    #10988
    k-asiek
    Uczestnik

    O tym czy uznajesz wyjasnienie decyduje audytor. I jesli nie zgadzasz się z wyjaśnieniami odrzucasz je, dołączasz do sprawozdania stanowisko wyjasniające oraz swoje, a reszta nalezy do szefa. Jesli naruszenie dyscypliny, dołącz do sprawozdania wniosek wypełniony do rzecznika i koniec twojej pracy. Za 2 m-ce zapytaj pisemnie szefa co zdecydował. Będziesz w porządku.

    #10993
    adejk
    Uczestnik

    Moi Drodzy! Właśnie zabieram się za ocenę (w ramach audytu) współpracy mojego miasta w organizacjami pozarządowymi. czy ktoś z Was wykonywał takie zadanie? co byście badali? Proszę o wskazówki 😀

    #10994
    adela
    Uczestnik

    Ja sobie ustaliłem trzy obiekty audytu:
    1)zasady postępowania
    – wewnętrzne procedury postępowania
    – roczny program współpracy
    – ogłaszanie konkursów ofert
    – zakres zadań na które gmina ogłasza
    konkursy
    – zapewnienie środków w budżecie
    2) zasady współpracy
    – formy współpracy
    – pisemność postępowania
    – rozliczenia zawieranych umów
    – zgodność zawieranych umów z
    przeprowadzonymi postępowaniami
    – zgodność wydatkowanych środków z budżetem
    3) ewidencja księgowa – standardowe
    postępowanie w takich sprawach
    Nieprawidłowości dużo
    Pozdrawiam

    #10995
    adejk
    Uczestnik

    Piękne dzięki za cenne wskazówki:wink: miłego dnia!!! 😎

    #10998
    pietryka
    Uczestnik

    Do Nickkita i k-asiek – przypomnijcie sobie co jest celem audytu. Nie zachowujmy się jak kontrolerzy kontroli wewnętrznej czy też RIO lub NIK. Nie mamy obowiązku zawiadamiania kogokolwiek, poza szefem. To szef decyduje co należy zrobić z tym „fantem”. Ja sporadycznie narzucam obowiązek wykonania czegokolwiek.
    Z reguły piszę – należy rozważyć czy …, a decyzję podejmuje szef. Natomiast wypełnianie wniosku w takim przypadku podpada pod „branie udziału w działalności operacyjnej jednostki…”
    Pozdrawiam.

    #11000
    jola
    Uczestnik

    Zgadzam się z Pietryka. Dotychczas myślałam, że nie do nas należy pisanie wniosków dot. dyscypliny budż. Niekiedy jak czytam posty to zastanawiam się, czy to pisze kontroler czy audytor. Trochę zaczynam się w tym gubić. Może źle pojmuję audyt.

    #11004
    mama0454
    Uczestnik

    Tak, tak. Pietryka ma rację. Ja w rekomendacja ch zawsze piszę : „audytor proponuje, aby …”, a co z tym zrobi kierownik jednostki to jego sprawa. Ja swoją robotę zrobiłem.

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.