czwartek, 28 marca, 2024

Płace

Home Forum Sektory Służba zdrowia Płace

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Autor
    Wpisy
  • #6726
    juror
    Uczestnik

    Witam wszystkich.
    Mam pytanie do audytorów zatrudnionych w służbie zdrowia. Jakie przepisy regulują płace audytorów wewnętrznych zatrudnionych w takich jednostkach. No i jakie audytorzy otzrymują wynagrodzenie za swoją pracę /oczywiście rząd wielkości/. Zwracam się z tym pytaniem, ponieważ nasz szpital poszukuje audytora wewnętrznego i to pomogło by mi podjąć decyzję, czy warto składać dokumenty. 😀
    Pozdrawiam

    #6728
    ceem
    Uczestnik

    Ja nie pracuję w służbie zdrowia ale w jst i u mnie obowiązuje rozporządzenie o wynagradzaniu pracowników samorządowych. W nim jest określona pozycja audytora wewnętrznego równorzędna z pozycją głównego księgowego jeżeli chodzi o poziom wynagrodzenia. Myślę że w służbie zdrowia można by przyjąć podobne porównanie.

    #6736
    tamara
    Uczestnik

    Witam, u mnie w szpitalu w tabeli zaszeregowania stanowisk (reg.wynagradz.) nie ma stanowiska audytor i dlatego wynagrodzenie jest mizerne 🙁 tak jak specjalisty – grupa XiV-XV, czyli do 2.300PLN; dla porównania gł. ksiegowy – gr. XX-XXI, czyli do 7.000PLN – ta sama co z-ca dyr. Myslę, że to zależy od dyr. jednostki. Próbuj, może uda Ci się wynegocjowac dobrą stawkę. Powodzenia 😀

    #6737
    lukpi
    Uczestnik

    U mnie jest podobnie jak u Tamary, a pozatym dyrektor jest niechętny do współpracy, a audyt jest tyko bo musi być, szkoda, że nie rozumieją i nie dostrzegają roli audytora, mimo że staram się pokazać jak duże ma znaczenie.

    #6739
    juror
    Uczestnik

    No właśnie Tamaro, ja też nigdzie nie mogłem znaleźć. W innych jednostkach audytor jest na równi z głównym księgowy i kierownikami komórek org., a tu nic. Ktoś coś przeoczył, czy jest inny powód ❓
    Dziękuję za wsparcie. 😀

    #6749
    tamara
    Uczestnik

    Jeszcze drobne pytanie. Jestem w trakcie audytu kadr, badam m.in.wynagrodzenia i w regul.wynagr. (z 2003r.) nie ma stanowiska audytora. Jak myślicie, czy powinnam napisać w zaleceniach m.in. o uaktualnieniu regulaminu – niestety w spzoz-ach nie ma aktu prawnego regulującego tę kwestię, więc nie mam sie czym podeprzeć 🙁 Juror, też bym chciała zeby u mnie zrównano audytora z gł. ksiegowym lub kierownikiem, ale to chyba tylko pobożne życzenia 😕 Mój dyr.chwali sobie współprace ze mna, ale …. Pozdrawiam

    #6772
    eo
    Uczestnik

    próbuj, pokaż mu na jakim poziomie jest wynagrodzenie audytora np. w samorządach (tabela) i przekonuj …

    #6786
    mir
    Uczestnik

    W mojej jednostce płace audytorów odbiegają od wynagrodzenia głównego księgowego. Jest to bardzo przykry temat. Ale dla pocieszenia mogę Państwa poinformować,że sprawa audytorów placówek służby zdrowia poruszana była na jednym ze spotkań Senackiej Komisji Zdrowia.
    Pozdrawiam

    #6801
    saba
    Uczestnik

    W szpitalu, gdzie ja pracuję, audytor wewnętrzny jest zaklasyfikowany na poziomie radcy prawnego.

    #6804
    juror
    Uczestnik

    Dziwi fakt, że do tej pory nie znowelizowano rozporządzenia RM w sprawie zasad wynagradzania pracowników służby zdrowia. Dlatego są takie właśnie nieporozumienia.

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.