czwartek, 25 kwietnia, 2024

Pani Minister Finansów

Home Forum Organizacje AW Organizacje AW Pani Minister Finansów

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #3027
    spedek1
    Uczestnik

    Jak myślicie co Pani Minister Z.G. zaproponuje w zapowiadanej przez nią w nowej ustawie o finansach publicznych? Około rok temu jako członek PO znacząco sugerowała w pracach komisji audyt zewnętrzny dla sektora publicznego ….. i co wtedy z nami audytorami jsfp. Może ktoś ma jakieś informację …..

    #3033
    sebastian
    Uczestnik

    podobno tylko k… nie zmienia poglądów. 😉 zobaczymy

    #3043
    emus
    Uczestnik

    A ja jestem przerażona. Nowa ustawa to tylko kosmetyka. Niewiele „zmian” a cały proces legislacji przeszła. Czy nas /kraj – obywateli/ na to stać ! To były odczucia z pierwszych dni stycznia. A wczoraj słyszę, że NOWA PANI Minister jako drugi punkt najpilniejszych prac zakłada zmianę Uofp. Ja zrobiłam sobie analizę starej/nowej ustawy i zna ją też p.Gilowska ciekawi mnie odpowiedź na pytanie: Czy nas na to stać ?

    #3061
    kikcloud
    Uczestnik

    Czy nas na to stać ? A czy nas stać na niezmienianie ustawy ofp? Z tego co mi wiadomo Pani Zyta jest współautorką projektu ustawy ofp (kiedyś go czytałem). 😎

    #3089
    adela
    Uczestnik

    Pani Minister nie jest współautorką tej ustawy. Jest współautorką projektu ustawy, która nie przeszła całego procesu legislacyjnego. Przyjęto ustawę zaproponowaną przez rząd. Z tego, co zapowiada, jeszcze w tym roku przygotuje projekt nowej ustawy. Pan Premier też jest za tym. Oj będzie się działo!

    #3097
    spedek1
    Uczestnik

    PAW a może sonda np.: Czy audytorzy uważają iż audyt wewnętrzny realizuje ustawowe cele czy np. powinien być audytem zewnętrznym niezależnym organizacyjnie od kierownika jednostki””

    #3121
    sebastian
    Uczestnik

    jeżeli rozwiązania systemowe pójdą w kierunku audytu zewnętrznego, to będziemy mieli po prostu kolejną kontrolę a nie narzędzie usprawniające dzialalność jednostki. Chyba nie o to chodzi w a.w. Poprzez stala (systemową) obecność w jsfp a.w. ma pomagać w jej kierowaniu. Natomiast rola audytora/kontrolera zewnętrznego jest inna. On nie pomaga a jedynie wykrywa nieprawidlowości.
    Audyt wewnętrzny tak na dobrą sprawę, na tak szeroką skalę dziala dopiero od 2005 r. Jest więc zbyt wczesnie, aby ocenić jego skuteczność, przydatność itp.
    Poza naszymi opiniami (krajowymi) mamy pewne zobowiązania akcesyjne. Dopóki będziemy wykorzystywali środki unijne, raczej a.w. może być spokojny o swój byt.

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.