piątek, 7 maja, 2021

Pani minister mówi

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Pani minister mówi

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #9425
  jacek1410
  Uczestnik

  W dniu dzisiejszym na wp:
  Czy w oparciu o plan reformy finansów może pani powiedzieć, w czym budżet 2008 r. będzie lepszy niż tegoroczny. Czy będzie bardziej prorozwojowy?

  – Tak. Taka jest idea tej reformy. Główny cel to rugowanie socjalizmu z polskich finansów publicznych, czyli między innymi likwidowanie instytucji, które powstały w latach 50. ubiegłego wieku. Im więcej socjalizmu uda nam się wyrugować, tym większe będą szanse na wzmocnienie fundamentów rozwoju gospodarczego. Zmiana organizacji tak wielkiej struktury, jaką tworzą finanse publiczne, daje możliwość zastosowania nowoczesnych technik zarządzania. Z audytem zewnętrznym i elementami zadaniowego budżetu włącznie.

  #9426
  izmi
  Uczestnik

  😆
  jaka szkoda, że nie „pani minister tańczy” 😉

  sorry za głupie pytanie, ale czy to oznacza np. likwidację ZUSu? wątpię 😈
  nie wiem jak Wy, ale ja już nie próbuję zrozumieć tego co MF mówi

  #9427
  nata
  Uczestnik

  zmieniają się ludzie zmienia się podejście do AW, więc na stabilny rozwój w ramach audytu wewnętrznego raczej trudno liczyć,
  chyba, że to się zmieni i realizowany będzie konsekwentnie obrany kierunek zmian, no tak, ale gdzie on jest 🙄

  #9431
  jacek1410
  Uczestnik

  Właśnie o to chodzi, że nie ma żadnego kierunku zmian albo nie chcą o nim informować. MF powinno jasno powiedzieć, że AW będzie dalej czy nie. Czy zastąpi go audyt zewnętrzny i w jakiej formie. Przy tak jasno postawionej sprawie można coś planować. Odwołali egzamin – mleko sie wylało (sam byłem zapisany), ale czemu naciągają ludzi na nowe certyfikaty.
  Audyt zewnętrzny ale jak? Jedno zadanie? Przez kogo (może przez osoby posiadające certyfikaty wymienione w uofp)? No chyba nie myślą, że az (za dużo większe pieniądze) będzie siediał w jednostce przez cały rok bo gdzie tu tanie państwo. I tak jedno zadanie az będzie droższe niż koszt rocznego etatu jednego AW.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.