sobota, 19 września, 2020

Pani minister mówi

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Pani minister mówi

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
    jacek1410
    Uczestnik

W dniu dzisiejszym na wp:
    Czy w oparciu o plan reformy finansów może pani powiedzieć, w czym budżet 2008 r. będzie lepszy niż tegoroczny. Czy będzie bardziej prorozwojowy?

– Tak. Taka jest idea tej reformy. Główny cel to rugowanie socjalizmu z polskich finansów publicznych, czyli między innymi likwidowanie instytucji, które powstały w latach 50. ubiegłego wieku. Im więcej socjalizmu uda nam się wyrugować, tym większe będą szanse na wzmocnienie fundamentów rozwoju gospodarczego. Zmiana organizacji tak wielkiej struktury, jaką tworzą finanse publiczne, daje możliwość zastosowania nowoczesnych technik zarządzania. Z audytem zewnętrznym i elementami zadaniowego budżetu włącznie.

izmi
    Uczestnik

😆
    jaka szkoda, że nie „pani minister tańczy” 😉

sorry za głupie pytanie, ale czy to oznacza np. likwidację ZUSu? wątpię 😈
    nie wiem jak Wy, ale ja już nie próbuję zrozumieć tego co MF mówi

nata
    Uczestnik

zmieniają się ludzie zmienia się podejście do AW, więc na stabilny rozwój w ramach audytu wewnętrznego raczej trudno liczyć,
    chyba, że to się zmieni i realizowany będzie konsekwentnie obrany kierunek zmian, no tak, ale gdzie on jest 🙄

jacek1410
    Uczestnik

Właśnie o to chodzi, że nie ma żadnego kierunku zmian albo nie chcą o nim informować. MF powinno jasno powiedzieć, że AW będzie dalej czy nie. Czy zastąpi go audyt zewnętrzny i w jakiej formie. Przy tak jasno postawionej sprawie można coś planować. Odwołali egzamin – mleko sie wylało (sam byłem zapisany), ale czemu naciągają ludzi na nowe certyfikaty.
    Audyt zewnętrzny ale jak? Jedno zadanie? Przez kogo (może przez osoby posiadające certyfikaty wymienione w uofp)? No chyba nie myślą, że az (za dużo większe pieniądze) będzie siediał w jednostce przez cały rok bo gdzie tu tanie państwo. I tak jedno zadanie az będzie droższe niż koszt rocznego etatu jednego AW.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.