wtorek, 16 kwietnia, 2024

Parkingi i place targowe

Home Forum Sektory Samorządy Parkingi i place targowe

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #10580
    mama0454
    Uczestnik

    Proszę o propozycje, jak taki temat audytu można ugryźć ? Parkingi i place są dzierżawione przez osoby fizyczne od gminy. ❓

    #10589
    paid-in-full
    Uczestnik

    Hmm.. nigdy nie robiłem audytu na powyższy temat, ale robiłem kontrolę i sprawdzałem nastepujące rzeczy:
    -czy jest uchwała w sprawie opłaty targowej (wymóg obligatoryjny z ustawy o podatkach i opłatatch lokalnych)
    -sprawdzić czy stawki opłaty mieszczą sie w granicach ustawowych
    -czy są wyznaczeni inkasenci do poboru opłaty, wdrodze uchwały organu gminy, a jeżeli nie to czy opłata jest wpłacana w kasie urzędu
    -czy kwitariusze przychodowe są zgodne z rozp. MF z 21 sierpnia 2006 r. w sprawie zasad rachunkowości…(dz.U 112. 761), tzn. zawieraja minimalne wymogi co do treści i prowadzenia oraz przechowywania (to są druki ścisłego zarachowania)
    -czy inkasenci dokonują wpłat do urzędu w terminach wskazanych w ordynacji, czy też został wyznaczony inny termin w uchwale
    -czy są konta analityczne dla inkasentów i czy wpływy księguje się zgodnie z ww. rozporządzeniem
    – czy podatnicy nie płacą podwójnie tzn. podatku od nieruchomości i opłaty targowej
    W przypadku dzierżawy placu targowego przez osobę fizyczną, to należy odnieść uwagi dotyczące inkasentów do tej osoby, gdyż ona jest najprawdopodobniej inkasentem.

    #10590
    mama0454
    Uczestnik

    Super !!! Bardzo dziękuję za ukierunkowanie. 😀

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.