poniedziałek, 15 sierpnia, 2022

pełnomocnik ds zarządzania jakością

Home Forum Sektory Samorządy pełnomocnik ds zarządzania jakością

 • This topic has 7 odpowiedzi, 4 odpowiedzi, and was last updated 11 years temu by meg.
Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #20814
  iwokie
  Uczestnik

  Mam pytanie czy według was audytor wewnętrzny może zostać pełnomocnikiem ds zarządzania jakością. Czy nie będzie tu konfliktu w sprawowaniu tych funkcji?

  #20815
  emus
  Uczestnik

  Znam jeden przypadek – koleżanka w samorządzie jest na 1/2 etatu audytorem wewnętrznym, a na 1/2 etatu auditorem ISO. Doskonale sobie radzi, kontrole chwalą, Szef docenia (lekki chłód rekompensuje jej finansowo), zna się na tym co robi i kobieta kwitnie.

  #20816
  iwokie
  Uczestnik

  Jeśli chodzi o auditora wewnętrznego to się zgadzam można robić audity ale chodzi mi o pełnomocnika

  #20817
  megin
  Uczestnik

  Moim zdaniem jest tu mały konflikt interesów pełnomocnik ds. systemu zarządzania wykonuje część czynności operacyjnych, a więc … nie powinno łączyć się tych stanowisk.

  #20820
  iwokie
  Uczestnik

  Moim zdaniem też jest konflikt, gdyż pełnomocnik opracowuje dokumenty, nadzoruje. Czy ktoś ma jeszcze jakieś przemyślenia na ten temat?

  #20821
  meg
  Uczestnik

  Witam

  Kiedyś na stronie MF w najczęściej zadawanych pytaniach było wyjaśnienie Pani Bożeny Zwolennik, generalnie chodziło czy audytor wewnętrzny może jednocześnie pełnić funkcje auditora ISO. A więc , wyjaśnienie brzmiało w skrócie, że NIE POWINIEN. Realizacja zadań auditora systemu ISO przez audytora wewnętrznego , podobnie jak wykonywanie innych obowiązków związanych z działalnością jednostki, może w praktyce prowadzić do działań audytora wewnętrznego niezgodnych z wymogiem niezależności i obiektywizmu.
  Uzasadnienie brzmiało tak, że naruszenie obiektywizmu może stanowić np udział audytora wewnętrznego w działaniach poauditowych, czyli działaniach o charakterze korygującym, zapobiegawczym lub doskonalacym podejmowanych przez auditowanych na podstawie wniosków z auditu systemu zarządzania jakością.
  Ponadto należy mieć na uwadze, że powierzenie audytorowi wewnętrznemu dodatkowych obowiązków
  związanych z auditem jakości, może w istotnym stopniu ograniczyć możliwości wykonywania przez niego audytu wewnętrznego.

  Pozdrawiam

  #20823
  iwokie
  Uczestnik

  CZY MASZ MOŻE TO PISMO I MOGŁABYŚ MI JE PRZESŁAĆ?

  #20825
  meg
  Uczestnik

  Pismo mam ale w wersji papierowej (skanera brak)
  ale i tak co było w tym piśmie to przytoczyłam.

  Pozdrawiam

  😀

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.