poniedziałek, 6 grudnia, 2021

plan audytu na 2010 – uzupełnienie

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW plan audytu na 2010 – uzupełnienie

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
 • Autor
  Wpisy
 • #19811
  mors
  Uczestnik

  Mam pytanie czy uzupełniony, o cykl 😉 , plan audytu wysyłamy do mf czy nie…

  #19812
  jolkag1
  Uczestnik

  Z informacji zamieszczonej na stronie MF rozumię, że nie, informujemy Kierownika jednostki o uzupęłnieniu i dołączamy do akt planu na rok 2010.

  #19853
  k-asiek
  Uczestnik

  W nawiązaniu do postu. W którym miejscu planu na 2010 umieszczacie ten cykl audytu i w jakiej formie?

  #19854
  wojak
  Uczestnik

  cykl audytu opisałem w pkcie 6 – Informacja dodatkowa, natomiast o „osobodniach” poinformowałem dodając opis w odpowiednich tabelkach, tam gdzie jest „w dniach”.
  Swoją drogą mój przestarzały procesor śródczaszkowy nie dostrzegł różnicy w wartościach wpisanych do tabelek (dni – osobodni).
  Bardziej interesującym, szczególnie po wczorajszym „święcie” wydaje mi się pojęcie „gardłolitry”…
  Postaram się poszerzyć znajomość tego zagadnienia za ok. 4 tygodnie, gdyż obecnie przestrzegam zasad, w których mnie wychowano.
  Jak by kto wpadł na pomysł pt. „audytogodziny”, to melduję i zapisuję – ja jestem pierwszy… chmmm… jaki ja jestem mundry 🙄
  Chyba, że ktoś był przede mną 😉

  #19871
  Anonim
  Nieaktywny

  Witam Wszystkich,
  Jak myślicie, czy wliczać czas asystenta audytu do osobodni? W sumie nie uczestniczy we wszystkich czynnościach audytowych tzn. tych, które może wykonywać tylko audytor?
  A i jeszcze jedno: Czy jak plan jest wprowadzany uchwałą, to uzupełnienie też powinno być wprowadzone w tej formie? Moim zdaniem z informacji MF wynika, że nie trzeba dawac tego kierownikowi jednostki. Sporządzoną informację ma podpisać audytor i załączyć ją do planu. I tyle w tym temacie. 🙁
  Pozdrawiam

  #19875
  kules
  Uczestnik

  Mój plan wprowadzony był uchwałą Zarządu i teraz jeśli chcę wprowadzić w tej uchwale zmiany to jedyną metodą jest uchwała zmieniająca według mnie. Nie widzę innej metody zmiany treści uchwał niż inne uchwały, nie mamy przecież my ani nikt inny uprawnień do zmian uchwał pismami. Ja daję uchwałę zmieniającą, w której zmiany polegają na dodaniu w załączniku do uchwały (w planie) punktu o cyklu audytu i na modyfikacji nagłówków kolumn tabelek określających czas prowadzenia zadań (zamiast dni na osobodni – sam jestem więc cyfry zostają te same).

  #19879
  Anonim
  Nieaktywny

  Ja też jestem w powiecie i również skłaniałam się do zmiany uchwały, ale po przeanalizowaniu wypowiedzi MF doszłam do wniosku, że załatwię tą sprawę informacją uzupełniającą, którą załączę do akt stałych. Chciałabym uniknąć zmiany uchwały, bo śmiem podejrzewać, że i tak będę musiała zmienić plan z uwagi na fakt, że nie wyrobię się ze wszytskimi zadaniami (strasznie opornie idzie mi bieżący audyt). Wobec tego nie chciałabym zmieniać uchwały dwa razy (wiadomo papierologia). Najwyżej przy zmianie z powodu zadań wprowadzę też informacje uzupełniające, a póki co będę miała jakiś kwit w aktach. Trudno, może mnie za to nie spalą na stosie 😉

  A co myślicie o tym asystencie audytu? Wliczać jego czas do osobodni – w sumie uczestniczy w czynnościach (pod nadzorem audytora)?
  Pzdr

  #19881
  kules
  Uczestnik

  wiesz jestem dokładnie w tej samej sytuacji co Ty, też bieżący audyt w powiecie idzie mi jak po grudzie, ale już nadzieja świta w oddali
  asystentki nie mam niestety – no przynajmniej małżonka zadowolona 🙂

  #19906
  pietryka
  Uczestnik

  Przyznam się, że nie wiem co mam napisać w sporządzonej informacji do planu audytu za rok 2010 w temacie „cykl audytu” /§ 8 ust 1 pkt 7 rozporządzenia/. Pozostałe rzeczy się nie zmieniają /bo jestem sam/ ilość dni to również osobodni.
  Może ktoś coś podpowie?

  #19909
  izabela913
  Uczestnik

  Cykl audytu = liczba wszystkich obszarów ryzyka / liczba obszarów ryzyka wyznaczonych do przeprowadzenia zadań zapewniających w roku następnym = 25 lat (czas w jakim audytor wewnętrzny przeprowadzi zadania zapewniające w wszystkich zidentyfikowanych obszarach ryzyka)

  #19910
  Anonim
  Nieaktywny

  U mnie plan jest zorganizowany w ten sposób, że obszar ryzyka = jedno zadanie audytowe. Tych obszarów mam chyba z 80, więc przy 4 zadaniach w roku cykl audytu wyjdzie mi 20 lat 😯 (no może w chwili obecnej mniej, bo część zadań już zostało zrealizowanych). I tak niestety wygląda „naga” prawda o cyklu audytu w przypadku wielu audytorów 😥 .

  #19915
  kules
  Uczestnik

  u mnie nie jest tak źle bo cykl wynosi tylko 13 lat, przy założeniu że jeden obszar to jedno zadanie. Nawet zastanawiałem się czy nie zrobić czegoś z tą pechową 13tką, ale będę twardy, niech jest 13.

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.