piątek, 19 kwietnia, 2024

plan do kogo

Home Forum Sektory Samorządy plan do kogo

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Autor
    Wpisy
  • #12745
    kules
    Uczestnik

    Pytanie jest na końcu

    Prowadzę audyt w powiecie – starostwo i 22 jednostki organizacyjne. W przyszłym roku zrobię zadania w 4 jednostkach. Zgodnie z przepisami muszę wysłać plan audytu do kierowników jednostek, w których prowadzę audyt. Do tej pory wysyłałem tylko do tych, u których plan przewidywał zadanie do przeprowadzenia w następnym roku.

    No ale w tym roku znów mam wątpliwości, czy aby nie musze wysyłać do wszystkich 23 jednostek, mimo że zadań we wszystkich nie będzie w przyszłym roku, ale z drugiej strony w nich też tak ogólnie prowadzę audyt, tzn. mam ich „pod swoją opieką” 🙂

    Przyznam szczerze, że nie widze wystarczającego sensu w wysyłaniu kwitów do 23 jednostek, szkoda czasu i papieru. Jak oni tam zobaczą plan i zaczną go czytać to nie będą wiedzieli czy mają się już bać czy jeszcze nie, zapewne nie będą w stanie zorientować się w tych tabelkach i będą telefony, wyjaśnienia, zamieszanie – nie jest mi to potrzebne, szczególnie z jednostek, których plan w przyszłym roku nie obejmie.

    Tak więc zasadnicze pytanie: wysyłacie plan do wszystkich czy tylko do tych, u których planujecie zadanie w przyszłym roku?????

    #12746
    jacek3
    Uczestnik

    Witam,
    Musze przyznać że ja wątpliwości nie mam – plan audytu należy wysłać do wszystkich jednostek ale moim zdaniem jest to odrobinę bez sensu. Tak jak napisałeś szkoda papieru i czasu na tłumaczenia – pomijam komentarze na temat oszczędności Urzędu w jednostkach – „po co nam plan skoro do nas i tak nie przyjdzie”

    Ja z kolei zastanawiam się nad jednym – w końcu jednostki organizacyjne mają pocztę elektroniczną a nigdzie nie jest napisane że to ma być dokument papierowy.
    Może warto zastanowić się nad przekazaniem planu w formie elektronicznej.

    #12747
    kules
    Uczestnik

    też o tym myślałem

    #12748
    jacek3
    Uczestnik

    niestety z przepisów wynika jasno że należy wysłać do wszystkich no i w aktualnym projekcie nie zmieniono tego obowiązku;
    dlatego ja chyba zapisze to w swoich procedurach tzn. że przesłyam do wszystkich ale w formie elektronicznej

    #12749
    am
    Uczestnik

    ja tez chciałam wysłać w formie elektronicznej,ale zastanawiam sie nad sformułowanie „kopia” 🙂

    #12750
    kules
    Uczestnik

    jak zeskanujesz oryginał z podpisami to będziesz miała kopię elektroniczną

    #12783
    Anonim
    Nieaktywny

    Witam
    A ja wysyłam plan tylko do jednostek, w których robię audyt w danym roku. Poza tym plan przyjmowany jest u nas w formie uchwały zarządu, która publikowana jest w BIP, więc każdy zainteresowany może sobie zerknąć. A o tym że plan znajduje się w BIP informowane są wszystkie jednostki organizacyjne podczas wykonywania analizy ryzyka na potrzeby tegoż planu. 🙂
    Pozdrawiam

    #12785
    kules
    Uczestnik

    No u mnie też jest uchwała zarządu dostępna w BIPie, ale ja ostatecznie dzisiaj wysłałem maila do wszystkich jednostek z kopią planu, uchwały i z informacją w treści maila do kogo się w przyszłym roku wybieram – żeby ci których plan nie dotyczy nie musieli się stresować czytając cały plan w poszukiwaniu tematów zadań i „wyróżnionych” przeze mnie na 2008 rok jednostek.

    #12789
    aid
    Uczestnik

    Ja natomiast wysłałam pismo do jednostek ze wskazaniem, jakie zadania będę realizowac w danym roku. Podzielam Wasze zdanie, że nie ma sensu wysyłać mnóstwa niepotrzebnych informacji kierownikom jednostek. Bardzo podoba mi się pomysł przekazywania panu w formie elektronicznej. Zrobię to w natsępnym roku jeśli nie zmienią się przepisy.

    #12819
    k-asiek
    Uczestnik

    Ja zawiadamiam o planie tylko tych kierowników, którzy są ujęci w planie na dany rok. Natomiast każdy może sobie zajrzeć do planu, bo umieszczam go w BIp-ie

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.