środa, 24 kwietnia, 2024

planowanie i wykonywanie budżetu

Home Forum Sektory Samorządy planowanie i wykonywanie budżetu

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #16692
    magdam
    Uczestnik

    Witam serdecznie
    Przymierzam się do zadania audytowego w takim temacie. Jeżeli robiliście coś podobnego bardzo proszę o wskazówki, co było przedmiotem Waszego badania.
    Pozdrawiam.

    #16693
    audytj
    Uczestnik

    zadanie częsciowo podobne do mojego, trzeba zwrócić uwagę na to czy jest procedura uchwalania budżetu, jak jest realizowana, no i to co jest zapisane w ustawie o fin. publ., co zawierają projekty, plany, czy terminy zachowane, informacje z RIO itd., publikacje w BIP; procedura musi być uchwalona – ustawa o samorz.,

    #16707
    klio
    Uczestnik

    Droga Magdom!
    Budżet to skomplikowane i zawiłe zadanie audytowe. Praktycznie patrzac wszystko w działalności danej jednostki organizacyjnej można by podciągnąć pod funkcjonowanie budzetu-dochody, wydatki, przychody, rozchody, zaciąganie kredytów, zakładanie lokat, zamówienia, itp. Na Twoim miejscu sprawdziłabym wykonanie budzetu na poszczególnych paragrafach, zrobiłabym sobie pyszną herbatkę, i zadzwoniła do przyjaciela 🙂

    #16734
    emus
    Uczestnik

    Cześć Magdam. Zgadzam się z Klio. Podany przez Ciebie temat jest rzeką z wartkim nurtem. Wg. mnie trzeba biegle poruszać się w rachunkowości budżetowej by być partnerem do rozmów ze Skarbnikiem. Wyjście B – proponowane przez Klio – zawęzić już na etapie programu + przyjaciel.
    Z tego co podpowiada audytj, wg. mnie wynika, że skupił się na planowaniu (ważne!) i jego wskazówki Cię poprowadzą. Ale Ty napisałaś Planowanie i wykonanie i jeśli tak masz w Planie rocznym to nie masz szans pominąć Wykonania. Tu wracam do początku wypowiedzi:
    A. jesteś ekonomistą praktykiem
    B. trzy rady Klio w kolejności przez Nią podanej

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.