czwartek, 28 marca, 2024

planowanie inwestycji

Home Forum Sektory Samorządy planowanie inwestycji

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #5567
    dorwol
    Uczestnik

    Witam wszystkich serdecznie, mam pytanie
    mam przeprowadzić zadanie audytowe tematem jest; sposób planowania przedsięwzięć inwestycyjnych. przyznam że nie za bardzo wiem od czego zacząc na co zwrócić szczególną uwagę, jeśli ktoś przeprowadzał podobne zadanie to proszę o jakieś wskazówki będę wdzięczna. pozdrawiam

    #5576
    romb
    Uczestnik

    Witam,
    Temat mojego zadania był wprawdzie inny, ale o planowanie inwestycji trochę zahaczyłem. Myslę, że warto skupić się na prawidłowym udokumentowaniu wartości inwestycji jakie są ujmowane w uchwale budżetowej. Mogą one być albo zawyżane przez wnioskodawców ( aby potem ukryć jakieś nakłady nie przewidziane lub rozszerzyć pierwotny zakres przedsięwzięcia) albo też zaniżane (aby tylko tytuł został ujety w spisie zadań). Moim skromnym zdaniem na tym etapie realizacji inwestycji powinno się zwrócic uwagę na dwie kwestie: 1) czy dostatecznie rozważono alternatywne możliwości zaspokojenia potrzeb i 2) czy udokumentowano w postaci stosownych dokumentów ( program funkcjonalno-użytkowy, kosztorysy, zestawienia kosztów, oferty zakupu, itp) planowane koszty przedsięwzięcia. Warto też zastanowić się, czy, a jesli tak, to czy poprawnie uregulowano podział obowiązków i kompetencji pomiędzy uczestników procesu inwestycyjnego.Chodzi o to, żeby było wiadomo kto i za co odpowiada na poszczególnych etapach.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.

    #5591
    dorwol
    Uczestnik

    dziękuje trochę mi się rozjaśnilo w głowie.
    pomalutku rozpocznę zadanie.
    pozdrawiam

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.