piątek, 29 marca, 2024

podpis na protokole

Home Forum Sektory Samorządy podpis na protokole

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #16544
    monika33
    Uczestnik

    Witam!
    Wraz ze mną kontrolę przeprowadzają jeszcze dwie osoby, każdy ma upważnienie imienne i inny zakres temetyczny. Czy w związku z tym parafując protokół każdy powinien sie podpisać pod swoją częścią czy wszyscy wspólnie powinni zaparafować wszystkie strony protokołu?W swoich wytycznych nic takiego nie spotkałam, tylko tyle ze ma być on zaparoafowany.

    #16547
    jadtra
    Uczestnik

    Podaję na podstawie swojego przypadku. Kontrolę przprowadzały dwa wydziały na podstawie Uchwały Rady Powiatu – bo zlecona.
    Protokół składał się z dwóch części : A i B nazwanych Załącznikami. Na poczatku protokołu było wprowadzenie, że kontrola została przeprowadzona przez ten a ten wydział na podstawie upoważnienia. Zapisano dalej, że wyniki przedztawiono w dwóch protokołach stanowiących załącznik A i B i na tym wprowadzeniu podpisali sie obaj kontrolerzy. Każdy załącznik był podpisany przez danego kontrolera i następnie przez kierownika jednostki kontrolowanej oraz gł. księgowego oraz zaparafowany przez : kontrolera i kieronika jednostki kontrolowanej.
    Zalecenia pokontrolne były odrebnie juz przygotowywane – taka była potrzeba i odmnienność kontrolowanych obszarów. Kieronik jednostki kontrolowanej nie miał zastrzeżeń do dokumnetacji podsumowującej. Łatwiej mu było odpowiedzieć na zalecenia, bo jak wcześniej pisałam były róne tematycznie. Wyniki kontroli były przedstawiane na zarządzie powiatu i to on zadecydował o rozdzieleniu zaleceń – na popszczególnych kontrolerów. Dodam, ze na zarząd kontrolujacy przygotowali każdy odrębnie propozycje zaleceń w załącznikach A i B.

    #16548
    iska
    Uczestnik

    Niezwykle rzadko sie zdarza, zeby czy to kontrolerzy czy audytorzy pracowali nad danym zadaniem w 100% razem i wytwarzali wszystkie dokumenty i kazde badanie przeprowadzali w pełnym składzie.
    A podpisują się pod sprawozdaniem wszyscy, bez względu na szczegółowy zakres prac.

    #16552
    monika33
    Uczestnik

    Dziękuję za odpowiedź. U mnie jest tak iż sporzadza sie jeden protokół gdzie na końcu podpisują sie wszyscy kontroujący. Nie dzieli sie go na części. Podsumowanie jest ogólne i podpisują je wszystkie osoby. Zalecenia pokontrolne zbiera sie w jedną całość i idą jednym pismem. Problem polega tylko na tym iż nie wiem czy część np, dotycząca wynagrodzeń powinnam parafować skoro tego nie kontrolowałam, robił to ktoś inny.W wewnętrznych wytycznych jest tylko zapis iż wszystkie strony protokołu winny być zaparafowane.Brak jest wskazania czy wszystkie osoby bądź osoba kontrolująca odpowiedzialna za dany odcienk swojej pracy.

    #16575
    monika33
    Uczestnik

    a inni jak robią?

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.