czwartek, 25 kwietnia, 2024

podstawa prawna dec. adm.

Home Forum Sektory Samorządy podstawa prawna dec. adm.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #21372
    mk7
    Uczestnik

    Witam.Mam dylemat j.w. W części dec. adm. są powoływane Dz.U. które są wersją archiwalną bo jest już nowy tekst jednolity aktu, akt nadal obowiązuje tylko wersja jest archiwalna. Jest też część dec. w których nie ma powołania na przepisy kpa. Proszę o Wasze opinie bo jakoś nie mogę się dokopać do jakichś wyjaśnień w tym zakresie.
    Życzę miłego dzionka i kolejnych też.

    #21373
    jadtra
    Uczestnik

    Poszukaj w internecie omówień prawnych decyzji administracyjnych jest ich naprawde sporo i to tak dobrze -syntetycznie opisnych. Są to często pliki pdf , w których jest omówiona każda część decyzji administracyjnej.
    Jeżeli admin by nas jakoś skontaktował to mogłabym ci je przesłać . Nie mogę wkleić bo są długie.
    Przytaczam tylko fragmencik z jakiegoś opracowania w pdf ➡
    „Jeżeli podstawa prawna nie zostanie podana, lub zostaną w niej umieszczone nie adekwatne przepisy wówczas czyni to decyzją wadliwą. Fakt ten nie stanowi podstawy do uchylenia decyzji, jeżeli naruszenie prawa nie nastąpiło w stopniu istotnym dla rozstrzygnięcia sprawy (wyrok NSA z dnia 8 luty 1983 I S.A. 1294/82; ONSA 1983, z. 1, poz. 5). „
    Znalazłam to dość szybko 🙂

    #21377
    mk7
    Uczestnik

    Bardzo dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam. 😉

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.