czwartek, 25 kwietnia, 2024

Pomoc inwentaryzacja

Home Forum Sektory Samorządy Pomoc inwentaryzacja

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #11726
    jadtra
    Uczestnik

    Jednostka organizacyjna przeprowadziła inwentaryzacje śr. trwałych na podstawie decyzji dyrektora.
    Są arkusze spisowe podpisane przęz gł.księgowa, oświadczenia osób materialnie odpowiedzialnych, tzw. sprawozdanie na którym widnieje tylko informacja o palach spisaoych np. pracownia komputerowa nr 50 itd, liczbie arkuszy pobranych i oddanych

    I nie ma innego dokumentu tzn. sprawozdania z przeprowadzonej inwentaryzacji, które przedłożono dyrektorowi (zleceniodawcy).

    W instrukcji dot. inwentaryzacji również nie ma nic o wymogu złożenia takiego sprawozdanau/protokołu.

    Przekazano mi, ze dyrektor dostał segregator z całą dokumentacją ( ani pół informacji o tym czy były róznice w spisie, jaka jest kwota mienia inwentaryzowanego – słowem nic co stanowiłoby zbiorczą informację ).

    Szukam przepisu mówiącego o konieczności rozliczenia inwentaryzacji – sprawozdaniu/protiokole, który sporzadzałby przewodniczący komisji odpowiedzialnej za przeprowadzenie inwentaryzacji za dany rok.

    #11727
    mk7
    Uczestnik

    Zerknij do art.26 i 27 ustawy o rachunkowości.w mojej jednostce mamy wszystko opisane w procedurach wewnętrznychnp. kto za co odpowiada, jakie dokumenty należy sporządzać itp.
    Pozdrawiam.

    #11746
    jadtra
    Uczestnik

    Dzięki za pomoc – powołam sie na art. 27 ust. 1 „wyniki inwentaryzacji należy odpowiednio udokumentować”
    Ja mam tylko dokumentacje potwierdzjącą przeprowadzenie inwentaryzacji a o jej wynikach 😯 nic .
    Artykuły znałam ale zawsze koleżeńska podpowiedź na forum wyostrza myślenie.
    Pozdrawiam 😉
    Idę niedługo na urlop ……………. 😀 😛 😛

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.