czwartek, 25 kwietnia, 2024

Pomoc przy planie audytu

Home Forum Sektory Wojskowe Jednostki Budżetowe Pomoc przy planie audytu

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
  • Autor
    Wpisy
  • #16393
    ania-2000
    Uczestnik

    Prosze Szanownych kolegow audytorow z Jednostek Wojskowych o pomoc w przygotowaniu planu audytu na 2009 rok. Poniewaz nie pracowalam nigdy w Jednostce Wojskowej, a musze przygotowac plan audytu na 2009 rok i mam kilka dni do konca. W zasadzie mam wszystko przygotowane tylko przelac na papier planu.Ale martwi mnie jedna rzecz, poniewaz wszystkie typy obszaru wyszly mi wspomagajace, natomiast nie wiem jakwyodrebnic typy podstawowe. Nie wiem czy nie pominelam jakiegos obszaru , nie mialam wiele czasu na analize bo w JW pracuje od dwoch tygodni.

    #16394
    aprilkj
    Uczestnik

    Cześć Aniu!
    Wiem jak ciężko zaczyna się pracę w nowym sektorze. Ja niedawno zaczęłam pracę w samorządzie i czasami mam wrażenie, że chodze w ciemności 😉

    Aniu, ja pracuje w JW o charakterze bazy materiałowej więc tylko w takim zakresie mogę pomóc. Jesteś zainteresowana?

    #16397
    j
    Uczestnik

    weź pod uwagę statut

    #16398
    ela
    Uczestnik

    witaj „Ania 2000”
    czy korzystałaś z takich dokumentów jak:
    – statut jednostki
    – zakres działania jednostki?
    w statucie powinnaś mieć jakie podstawowe zadania są postawione do realizacji przez jedznostkę, a szerzej jest rozbudowane w zakresie działania,
    podpowiem jeszcz że możesz ominąć obszar mobilizacyjno-operacyjny – typowo wojskowe sprawy, poza tym jeżeli masz dostęp do dokumentów poufnych to brak Ci prawa do badania w tym zakresie,
    ja w uzgodnieniu z dowódcą nie uwzględniam tego obszaru w planie audytu,
    pozdrawiam

    #16399
    ela
    Uczestnik

    i jeszcze jedno
    jak zaczęłam pracę w JW poprosiłam również o schemat organizacyjny
    pozdrawiam

    #16400
    ania-2000
    Uczestnik

    Serdecznie wszystkim dziękuję za podpowiedzi.Skorzystam napewno ze wszystkich. Martwiłam sie o typowo wojskowe sprawy, ale chyba zrobie tak jak el a. Ta jednostka w ktorej pracuje jest chyba jedyna w Polsce, ma specyficzne cele podstaawowe. Chcialabym takze skorzystac z pomocy april kj. Jeszcze raz wszytkim dzieki.

    #16401
    ania-2000
    Uczestnik

    Chcialam rowniez dodac, ze jezeli wezme pod uwage statut i zakres dzialania jednostki, to wychodzi mi, ze obszry dzialalnosci podstawowej sa typowo obszarem wojskowo – mobilizacyjnym. Czy w zwiazku z tym moze byc tak,ze w planie audytu nie bedzie obszarow typu podstawowego.

    #16403
    ela
    Uczestnik

    jeżeli jest tak jak piszesz, to ja opisałabym to w pkt 6 planu: informacje istotne dla prowadzenia audytu wewnętrznego, uwzględniające specyfikę jednostki
    🙂

    #16406
    aprilkj
    Uczestnik

    Aniu,
    podaj jakieś namiary na siebie, to jutro podeślę Ci materiały.
    Mam nadzieje, że administrator ich nie usunie.

    #16407
    j
    Uczestnik

    podaj namiary może uda mi się pomóc

    #16431
    ania-2000
    Uczestnik

    Podam e-mail, a dalej już się skontaktujemy.Jeszcze raz wielkie dzięki.
    mati12258@wp.pl

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.