sobota, 27 lutego, 2021

pomoc społeczna niepełnosprawni

Home Forum Sektory Samorządy pomoc społeczna niepełnosprawni

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #8173
  dorotab
  Uczestnik

  cześć. mam pytanie dotyczące audytu wykorzystania środków PFRON w zakresie dofinansowania do sprzętu rehabilitacyjnego. Czy w związku z faktem, iz żaden przepis nie tworzy katalogu sprzętu służącego do rehabilitacji poszczególnych dysfunkcji, czy w Waszych jednostkach /pcpr. mops/ stworzono takie katalogi i czy spełniają one swoją rolę?

  #8174
  ania79
  Uczestnik

  Witam,
  w mojej jednostce zastanawiano się nad takim rozwiązaniem, jednak w ostateczności nie zdecydowaliśmy się na utworzenie katalogu. Moim osobistym zdaniem, twoerzenie katalogu nie jest dobrym pomysłem. Uważam, że w związku z brakiem definicji ,,sprzętu rehabilitacyjnego” oraz brakiem wykazu takowego sprzętu, tworzenie jakiegokoliwke katalogu z pewnością nie zawrze wszystkim możliwości i może wpłynąć na niekorzyść klienta. To oczywiście nie oznacza, że jest ,,koncert życzeń” i Klient może wnioskowac o wszystko.
  pozdrawiam

  #8179
  dorotab
  Uczestnik

  jestem podobnego zdania. poszukuję właśnie potwierdzenia prawidłowości takiego toku myślenia, że sztywne ramy nie zawsze dają dobry skutek. dzięki za zainteresowanie.

  #8181
  ania79
  Uczestnik

  oczywistym jest chociażby fakt, iż jeśli Klient zawnioskuje o coś, czego nie udało sie przewidzieć w katalogu a ma znamiona sprzetu rehabilitacyjnego ( np. potwierdzone przez lekarza czy rehabilitanta) to podstawą odmowy dofiansowania na pewno nie może być brak danego sprzętu w katalogu.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.