sobota, 27 lutego, 2021

pomoc społeczna niepełnosprawni

Home Forum Sektory Samorządy pomoc społeczna niepełnosprawni

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
    dorotab
    Uczestnik

cześć. mam pytanie dotyczące audytu wykorzystania środków PFRON w zakresie dofinansowania do sprzętu rehabilitacyjnego. Czy w związku z faktem, iz żaden przepis nie tworzy katalogu sprzętu służącego do rehabilitacji poszczególnych dysfunkcji, czy w Waszych jednostkach /pcpr. mops/ stworzono takie katalogi i czy spełniają one swoją rolę?

ania79
    Uczestnik

Witam,
    w mojej jednostce zastanawiano się nad takim rozwiązaniem, jednak w ostateczności nie zdecydowaliśmy się na utworzenie katalogu. Moim osobistym zdaniem, twoerzenie katalogu nie jest dobrym pomysłem. Uważam, że w związku z brakiem definicji ,,sprzętu rehabilitacyjnego” oraz brakiem wykazu takowego sprzętu, tworzenie jakiegokoliwke katalogu z pewnością nie zawrze wszystkim możliwości i może wpłynąć na niekorzyść klienta. To oczywiście nie oznacza, że jest ,,koncert życzeń” i Klient może wnioskowac o wszystko.
    pozdrawiam

dorotab
    Uczestnik

jestem podobnego zdania. poszukuję właśnie potwierdzenia prawidłowości takiego toku myślenia, że sztywne ramy nie zawsze dają dobry skutek. dzięki za zainteresowanie.

ania79
    Uczestnik

oczywistym jest chociażby fakt, iż jeśli Klient zawnioskuje o coś, czego nie udało sie przewidzieć w katalogu a ma znamiona sprzetu rehabilitacyjnego ( np. potwierdzone przez lekarza czy rehabilitanta) to podstawą odmowy dofiansowania na pewno nie może być brak danego sprzętu w katalogu.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.