środa, 24 kwietnia, 2024

Pomoc zakres czynności x2

Home Forum Sektory Samorządy Pomoc zakres czynności x2

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #15749
    jadtra
    Uczestnik

    PILNE 😳
    Stwierdziłam podczs audytu, że 2 osoby mają takie same zakresy czynnosći. Pracuja w tej samej komórce organizacyjnej i w zakresie czyności na 17 pozycji aż 15 jest tej samej treści. W urzedzie nie ma przypisanych wydziałom stanowisk. Badanie wydajności pracownika nie było moim tematem.
    Badałam czy pracownicy wykonują czynności wskazane w zakresie obowiiazków w pozycji „zakres czynności”

    W tej komórce organizacyjnej -nie jest to wydział, ale komórka równorzędna, nie ma kierownika ani naczelnika – stanowiska sa rónorzędne i pracują 3 osoby. Wim, że jest za dużo osób ale to zadanie tego nie badało. Czy moge i czy powinnam kierownikowi jednostki audytowanej wskazać na nieprawidłowość w tym zakresie???

    #15754
    dudu
    Uczestnik

    A dlaczego Twoim zdaniem dwie osoby nie mogą mieć takiego samego zakresu obowiązków skoro wykonują takie same czynności i są od siebie niezleżne służbowo??? Nie widzę w tym żadnej nieprawidłowości.

    #15755
    jadtra
    Uczestnik

    Już odpowiadam. Sprawa dotyczy Biura rady. Chodzi mi o mierzalność wykonywanej pracy, czy jest możliwie jak najbardziej efektywna i jej jakość spełnia oczekiwania pracodawcy.
    Jak zakresy sie dublują to praconicye „na wyrywki wyrywają sobie robotę lub nie podejmują jej bo przeciez zrobi to koleżanka?? …

    #15756
    dorotab
    Uczestnik

    Cześć. Zgadzam się z moim przedmówcą. U nas sytuacja taka wystepuje np. w oddziale gospodarki nieruchomościami nierolnymi, gdzie pracuje 3 osoby /moim zdaniem za mało/. Zakresy obowiązków mają bez mała identyczne. W wyjasnień Naczelnika i kierownika Oddziału – moim zdaniem logicznych – nie da się podzielić obwiązków w tym oddziale w taki sposób aby każdy zakres był inny i podział dokonany zostałby w sposób sprawiedliwy. Mogłoby zdarzyć się bowiem tak, że jedna osoba załatwiłaby np. 10 spraw w ciągu roku, bo tyle byloby wniosków, a druga miałaby 10 spraw ale miesięcznie. Owszem możnaby to co do zasady przypisać, ale byłoby to fikcją, gdyż kazdy naczelnik czy też kierownik korzystajac z zapisu „wykonywanie innych zadan zleconych przez przełożonego” i tak nakładałby obowiązki na mniej obciążonego pracą. A Wydział Architektury. W powiecie jest to głównie wydawawanie pozwoleń na budowę i zaświadczeń. A pracuje np. u nas 10 osób. Wtedy jak zróżnicować zakres obowiązków? Może trochę chaotycznie, ale nie czepiałabym się, a swoją drogą mozna sprawdzic np. oblożenie obowiązkami poszczególnych osób.

    #15773
    jadtra
    Uczestnik

    Dziekują za pomoc wynikającą z Waszego doświadczenia. Życzę miłego weekendu

    #15774
    jadtra
    Uczestnik

    Jeszcze jedno!
    Jest to Biuro rady – nie ma kieronika. Pracownicy sami dzielą sie zadaniami, ale jak wiecie w Birze Rady pracuje się intensywnie przed i po sesji i dla potrzeb komisji. Jest trochę czasu wolnego. i widze, ze nie jest on wykorzystywany na porzadkowanie dokumentacji ale na pogduszki … schodzą sie „koleżanki” bo w Biurze nie ma przecierz żadnego naczelnika .

    O ten nadzór mi chodzi, a takżee o „podbieranie ” sobie roboty tej która pracownikowi bardziej pasuje??? każda coś 😯 robi, ale nie ma kontrolii – nadzór to Sekretarz.

    Czy w systuacji gdy zakresy obowiazków są takie same , a nie ma przełozonego Biurze, to praca bedzie efektywna, wysokiej jakości itd… Co z odpowiedzialnością za te same zadnia – przecież dokumentacja dla wytwarzana na sesje i dla komisji czesto nie jest podpisywana przez osobe sporządzającą. Co wtedy z ocena pracownika ❓

    #15780
    dorotab
    Uczestnik

    Witam. Może dałoby się podzielić zakresy obowiązków na obsługę Rady i obsługę zarządu i wprowadzić tak modnego obecnie koordynatora?

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.