wtorek, 27 lipca, 2021

Pomoc Zakresy czynności

Home Forum Sektory Samorządy Pomoc Zakresy czynności

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #15169
  jadtra
  Uczestnik

  Mam do przeprowadzenia audyt zakresu czynności, upoważnień , kontroli wewnetrznej z tym związanej. (ja tematu nie układałam 😉 )
  Trochę mam trudności z KKW bo wybrałam próbę do badania np. zkresów czynności, a ponieważ pracownicy są z różnych wydziałów myślę, ze KKW powinno zawierać takze pytania dot. zadań wykonywanych przez dany wydział.
  Audyt przeprowadzam w urządzie – 8 wydziałów.
  Jako audytor znam tylko z regulaminu i wywiadów z naczelnikami zakres zadań wykonywany przez pracowników. Obawiam sie, że pomię jakieś pytanie.
  Prosze o wskazówke w tym zakresie czy może KKW powinno być bardziej ogólne. -ujednolicone dla całej próby objetej badaniem? a ja tylko podczas weryfikacji poszczególnych zakresów sprawdzam czy czynność:
  – wpisana do zkaresu, losowo przez mnie wskazan jest faktycznie wykonywana,
  – czy zadania wskazane do realizacji w zakresie czynności są przypisane temu wydziałowi wg regulaminu oganizacyjnego?

  #15180
  k-asiek
  Uczestnik

  Dokładnie tak jak poiszesz na koniec. Pytania ogólne i weryfikacja czy to co wpisane w zakres mieści się w obowiązkach na danym stanowisku.

  #15182
  dorotab
  Uczestnik

  Cześć. Wydaje mi się, że pytania powinny mieć raczej charakter ogólny. Przy kkw szczegółowym należałoby dla każdego wydziału ułożyć indywidualny kwestionariusz z wyszczególnieniem wszystkich zadan przypisanych wydziałowi z jednoczesną prośba o wskazanie komu i w jakim zakresie je przypisano.
  Może należałoby również stwierdzić, czy regulamin organizacyjny zawiera wszystkie zadania, ktore winny być wykonywane na mocy ustaw. Piszę to z własnego doświadczenia 😈
  Czy zakresy czynności zawieraja wszystkie zadania przewidziane w regulaminie wyjdzie podczas badań próby.

  #15197
  jadtra
  Uczestnik

  Dziękuje k-asiek i DorotaB za podpowiedź.
  DorotaB – regulamin organizacyjny czasami zawiera tylko hasłowo nazwane zadania pod którymi jest cała litania obowiązków. Czy czegoś w regulaminie brakuje -to będzie mi trudno ustalić , bo krótko pracuje w tej jednostce a będąc po rozmowach z naczelnikami :mrgreen: jeszcze trudniej.

  Przegladając zakresy „czynności” (piszę używając potocznego określenia) stwierdziłam, że brak jest unifikacji w formułach dot. bhp. ppż, zabezpieczeń informatycznych, ochrony danych osobych, kontaktów z petentem i innych.
  Każdy naczelnik „sobie coś tam wpisywał” do zakresów pracowników i bez złośliwości stwierdzam, że starał się jak najlepiej.
  W mojej ocenie osoby odpowiedzialne za przestrzeganie bezpieczeństwa ppż. bhp informatycznego i inne powinny „ułożyć” treść zapisów jaką należałoby umieścić w zakresach „czynności” pracowników. Powstałaby w ten sposób wzorzec zakresu czynności zawierający obligatoryjne i fakultatywne zapisy dot. j.w. do stosowania przez naczelników i kierowników odpowiedzialnych za opracownania tych zakresu :czynności”.
  Korżyści: naczelnik mniej czasu poświęca na przygotowanie zakresu dla pracownika i ma pewność, ze wszystkie niezbędne klauzule (ze wzorcca)są aktualne i może wybrać te które są niezbędna na danym stanowisku.

  #15200
  terka
  Uczestnik

  Jadtra, a może te braki, o których piszesz:
  „brak jest unifikacji w formułach dot. bhp. ppż, zabezpieczeń informatycznych, ochrony danych osobych, kontaktów z petentem i innych”
  zostały zwarte w regulaminie organizacyjnym? Widziaałam takie jednostki, w których takie ogólne obowiązki pracowników, dotyczące wszystkich pracowników były zapisane właśnie w ro.

  #15203
  jadtra
  Uczestnik

  do terka
  W regulaminie organizacyjnym sa tylko ogólne sformuowania np. każdy pracownik ma znać przepisy prawa wynikające z zakresu zadań z podkresleniem znajomości ustawy dot. zamówień publicznych
  Krótko pracuję w tej jednostce i musiałam opanować reg. organizacyjny aby wiedzieć co dany wydział ma do wykonania.

  #15204
  dorotab
  Uczestnik

  Cześć. U nas to kadrowa opracowała ramowy zakres czynności, gdzie uzupełnieniu właściwie podlegają jedynie obowiązki pracowników.

  #15205
  dorotab
  Uczestnik

  Cześć. U nas to kadrowa opracowała ramowy zakres czynności, gdzie uzupełnieniu właściwie podlegają jedynie obowiązki pracowników.

  #15208
  elka
  Uczestnik

  U nas też mamy wzór, a każdy z naczelników dopisuje obowiązki wydziałowe.
  Poszukaj w wyszukiwarce już był w 2006 roku taki temat – ktoś robił audyt – jest tam wiele pomocnych informacji

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.