piątek, 19 sierpnia, 2022

pomocy

Home Forum Sektory Samorządy pomocy

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #22029
  mk7
  Uczestnik

  Witam Szanowne Koleżanki i Kolegów.
  Mam problem z zamówieniami uzupełniającymi. Jednostka oszacowała całe zamówienie łącznie z zamówieniami uzupełniającymi. z braku finansów na realizację całości zapisano, że realizowana będzie część zamówienia oraz określono wartość szacunkową tej części. Został ogłoszony przetarg nieograniczony na realizację tej części zamówienia. W siwz i ogłoszeniu do tej części ugzględniono zamówienia uzupełniające. Po zakończeniu umowy podstawowej zawarła umowę na roboty uzupełniające ale w wysokości 85% wartości szacunkowej tego zrealizowanego zamówienia- bo policzyli wartość uzupełniającego od całości.
  Ja uważam że wartość zamówienia uzupełniającego powinni policzyć od wartości szacunkowej tego zamówienia na które ogłosili przetarg, a nie od całości.
  Nie mogę też nic znaleźć o ewentualnych skutkach zawyżenia wartości zamówienia uzupełniającego. Jest to naruszenie art 67 ust.1 pkt 6 uzp ale czy coś poza tym. czy taki coś jest naruszeniem dyscypliny?
  Bardzo proszę o Wasze opinie i podpowiedzi.
  Serdecznie pozdrawiam.

  #22546
  adela
  Uczestnik

  Ja mam innego rodzaju pytanie. Nie napotkałem nigdzie informacji jaki jest nominalny czas pracy w roku 2012? W ubiegłym roku było 252. Nie chce mi się grzebać w kalendarzu i kiczyć. Może macie taką informację? Z góry dziękuję

  #22549
  dorotab
  Uczestnik

  Witam. Też 252.

  #22550
  adela
  Uczestnik

  Dziękuję i pozdrawiam

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.