czwartek, 18 kwietnia, 2024

pomocy

Home Forum Sektory Samorządy pomocy

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #22029
    mk7
    Uczestnik

    Witam Szanowne Koleżanki i Kolegów.
    Mam problem z zamówieniami uzupełniającymi. Jednostka oszacowała całe zamówienie łącznie z zamówieniami uzupełniającymi. z braku finansów na realizację całości zapisano, że realizowana będzie część zamówienia oraz określono wartość szacunkową tej części. Został ogłoszony przetarg nieograniczony na realizację tej części zamówienia. W siwz i ogłoszeniu do tej części ugzględniono zamówienia uzupełniające. Po zakończeniu umowy podstawowej zawarła umowę na roboty uzupełniające ale w wysokości 85% wartości szacunkowej tego zrealizowanego zamówienia- bo policzyli wartość uzupełniającego od całości.
    Ja uważam że wartość zamówienia uzupełniającego powinni policzyć od wartości szacunkowej tego zamówienia na które ogłosili przetarg, a nie od całości.
    Nie mogę też nic znaleźć o ewentualnych skutkach zawyżenia wartości zamówienia uzupełniającego. Jest to naruszenie art 67 ust.1 pkt 6 uzp ale czy coś poza tym. czy taki coś jest naruszeniem dyscypliny?
    Bardzo proszę o Wasze opinie i podpowiedzi.
    Serdecznie pozdrawiam.

    #22546
    adela
    Uczestnik

    Ja mam innego rodzaju pytanie. Nie napotkałem nigdzie informacji jaki jest nominalny czas pracy w roku 2012? W ubiegłym roku było 252. Nie chce mi się grzebać w kalendarzu i kiczyć. Może macie taką informację? Z góry dziękuję

    #22549
    dorotab
    Uczestnik

    Witam. Też 252.

    #22550
    adela
    Uczestnik

    Dziękuję i pozdrawiam

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.