sobota, 26 września, 2020

pomorskie

Home Forum Sektory Służba zdrowia pomorskie

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Autor
    Wpisy
  • #7246
    dzanaliz
    Uczestnik

    a ja takie techniczne pytanie – czy może ktos z spzoz podleglego UMWP już wyslal plan do marszalka? pytanie moze i glupie, ale mnie to nurtuje – nalezy to wyslac/zlozyc w kancelarii glownej czy w DAK? ktos sie mnie o to zapytal i ja bym zlozyla w kancelarii glownej – adresujac do marszalka. Bede wdzieczna za podpowiedz i rozjasnienie:smile:

    #7259
    mir
    Uczestnik

    Witam
    Borykam się z podobnym problemem. Ale czy nie uważasz,że rolą organu założycielskiego jest określenie zasad dostosowania przepisów prawnych do życia, w tym wypadku określenie osób , komórek odpowiedzialnych za współpracę z jednostkami podległymi w danym obszarze. Może warto sprawdzić w sekretariacie lub zapytać sie dyrektora czy otrzymał stosowne zalecenia. Infromacje w planach, sprawozdaniach stanowią tajemnicę zakładu. Miłego dnia.

    #7269
    tamara
    Uczestnik

    Witam, nie jestem z pomorskiego, ale napiszę jak jest u mnie. Ja w połowei marca tego roku otrzymałam pismo podpisane przez Marszałka, adresowane do Dyr.szpitala, a w nim m.in. „w myśl art.53 ust.5 ww. ustawy, audytor w. do końca marca każdego roku przedstawia kierownikowi jednostki, a także MArszałkowi Województwa (art.62 ust.5) sprawozdanie z wykonania planu audytu w. za rok poprzedni” . Sprawozdanie wysłałam zaadresowane na Marszałka z pismem przewodnim podpisanym przez Dyrektora. A teraz kończę plan i postąpię tak samo. Odbyło się też jedno spotkanie z audytorami z UM. Pozdrawiam

    #7276
    jadtra
    Uczestnik

    Dobrze jest zapisć w regulaminie audytu albo w procedurach audytu o tym : ze sprawozdanie roczne, półroczne i plan audytu należy przekazć „…..”. z przywołaniem podstawy prawnej.
    W Wydziale Prawnym GIAW na zpytanie komu mam dać plan audytu: Zarządowi Powiatu i Staroście bo art. 62 ust.5 (a Starosta jest Przewodniczacym Zarządu ), przekazano mi , że plan przedkłada kierownikowi jednostki na podstawie której funkcjonuje audyt oraz dla GIAW , czyli daję w terminie do 31.10.2006r. Zarzadowi plan audytu (do przyjęcia) i Staroście . Po podpisaniu planu przez Zarząd tj. przez Przewodniczącego (którym jest Starosta) pismem przewodnim przekazałam 1 egz. planu mojemu Staroście wg art. 53 ust. 5 pkt.3. W papierach atrakcyjny 😛 komplet dokumentów, które ponumerowałam i już o nich nie myślę bo ten 😈 😈 „abstrakcyjny zapis”. 😛 nadaje się tylko do oprawienia w ramki .

    #7281
    dzanaliz
    Uczestnik

    dziękuję za podpowiedź. postaram sie jeszcze czegoś dowiedzieć. No to kończę plan 😀

    #7284
    dorotab
    Uczestnik

    do jadtra. zgodnie z wyjaśnieniem MF zamieszczonym na stronie ministerstwa, nie musisz przekazywać planu ani sprawozdania, odrębnie Staroście.

    #7285
    jadtra
    Uczestnik

    Rozumiem twoja odpowieć. To znaczy po przedłożeniu planu na Zarząd i jego przyjęciu, a następnie po podpisaniu przez Starostę jako Przewodniczacego Zarzadu tego planu (bo taki jest wzorzec Planu audytu na 2007) ? czy wykonałam w 100% zapis art. 53 ust. 5 pkt. 2.
    Jesli tak, wycofam tamto pismo do Starosty. Wolę się mylić niz być papierotwórcą 😉

    #7286
    dorotab
    Uczestnik

    Przedstawienie dokumentów o których mowa zarządowi /w mojej jednostce zarówno plan i jak sprawozdanie przyjmowane jest w formie uchwały zarządu/ traktuję jako równoznaczne z przedłożeniem ich Staroście.

    #7288
    jadtra
    Uczestnik

    Mój radca, nie doczytał 😯 się w uofp, że plan audytu musi być przyjęty w formie uchwały, choć taki dokument przygotowałam, ale został odrzucony przez radcę . Wyjaśnienie zrozumiałam, dzięki za pomoc

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.