czwartek, 4 marca, 2021

porozumienia

Home Forum Sektory Samorządy porozumienia

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #15996
  dudu
  Uczestnik

  Powiatowy Urząd Pracy wystąpił do gminy z propozycją zawarcia porozumienia w celu utworzenia na terenie gminy Powiatowego Klubu Pracy. Gmina nieodpłatnie na zasadach użyczenia udostępnić ma lokal oraz poktyć koszty związane z energia elektryczną, wywozem nieczystości, zużyciem wody, ogrzewania. Powiatowy Urząd Pracy zaś zatrudniłby lidera klubu, wyposażył w sprzęt typu komputery, telefony, internet, zatrudnił osobę do sprzątania tego lokalu, wyposażył w środki czystkości i materiały biurowe. Na jakiej podstawie zawrzeć to porozumienie? Czy jest potrzebna uchwała organu stanowiącego Gminy (skoro nie jest to przyjęcie do realizacji zadania powiatu, a jedynie zapewnienie lokum)? Czy jest w ogóle możliwe zawarcie takiego porozumienia ze strony gminy, jak uzasadnić wydatki na media?

  #16000
  alice
  Uczestnik

  Nie jestem prawnikiem, ale być może podstawę prawną mógłby stanowić art. 10 ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym: „Gminy, związki międzygminne, oraz stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego mogą sobie wzajemnie bądź innym jednostkom samorządu terytorialnego udzielać pomocy, w tym pomocy finansowej.”

  #16003
  dudu
  Uczestnik

  No tak tylko jak to rozgryźć pomoc rzeczowa – lokal, a co z mediami??? Udzielić pomocy finansowej powiatowi, powiat przekazuje do Urzędu Pracy, a u nas co zwrot wydatków (bo faktura za energię, wodę itd. jest zbirorcza na cały urząd). Te media to roczne wydatki w wysokości 3.000 zł a tyle zachodu.

  #16011
  dudu
  Uczestnik

  Może ktoś się spotkał z takim problemem?

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.