sobota, 18 września, 2021

Pracownicy, których status prawny określają odrębne przepisy.

Home Forum Sektory Samorządy Pracownicy, których status prawny określają odrębne przepisy.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #18230
    wojak
    Uczestnik

    Jak należy rozumieć art.3 ustawy o pracownikach samorządowych? Jakich stanowisk dotyczy ten artykuł?

    #18231
    dorotab
    Uczestnik

    Np. nauczyciele, których status określa Karta nauczyciela

    #18241
    wojak
    Uczestnik

    Obszerny cytat z wyjaśnienia, jakie w tej kwestii otrzymałem z Min.Fin. jeszcze w nawiązaniu do poprzedniej ups:
    „Departament Koordynacji Kontroli Finansowej i Audytu Wewnętrznego (KF) uprzejmie informuje.

    W myśl art. 1a ups powyższej normy nie stosuje się do pracowników wymienionych w art. 1 ups, jeżeli ich status prawny określają odrębne przepisy. Do tej grupy osób należą audytorzy wewnętrzni jednostek podsektora samorządowego, którzy zostali objęci działaniem ups jedynie w zakresie nieuregulowanym w ustawie o finansach publicznych. ” Chodziło mi w zapytaniu o wymóg stażu pracy.
    Odpowiadam sobie sam: zapis art.3 ups odnosi się także do audytora wewnętrznego.

    #18242
    wojak
    Uczestnik

    Dalej sobie rozważam tę obecną ustawę (ups):
    – co z art.16. ?
    – jak na etat i pierwszy raz w samorządzie, to co… egzamin?
    A jak na zlecenie lub umowę-działalność, to co?
    Mam wrażenie, że coś mi się pop….ło, albo legislatorom…

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.