czwartek, 25 kwietnia, 2024

pranie bielizny szpitalnej

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna pranie bielizny szpitalnej

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #17190
    ziuk
    Uczestnik

    Korzystamy z outsourcingu w zakresie prania bielizny szpitalnej. Badam zasadność stosowania tej formy usług zewnętrznych. W szczególności chodzi mi o ceny prania 1 kg.bielizny systemem wodnym. W naszym przypadku jest to 6,01 zł. przy opcji wydzierżawienia pralni wraz z pracownikami. Byłbym wdzięczny za podanie tych parametrów w Waszych jednostkach.

    #17193
    jolantka
    Uczestnik

    wazycie pranie przed czy po wypraniu? suche czy takie jak przyjedzie z oddziałow?
    szpital w ktorym ja pracuje zleca pranie zupelnie na zewnatrz, wiec to jest zupelnie nie porywnywalne.

    #17194
    ziuk
    Uczestnik

    Ważenie następuje po wypraniu i mam do tego wątpliwości czy tak powinno być. W przypadku dzierżawy pomiezszceń uzyskuje przychody, które obniżają koszty usług, ale nie mam odniesienia jak to jest w innych jednostkach.

    #17202
    jolantka
    Uczestnik

    czy powinno sie wazyc po czy przed praniem to chyba nie ma dobrej odpowiedzi
    tlumaczyli mi ze mokre bielizna jest ciezsza, bo czesto jest posikana, oblana itp wiec lepiej wazyc po wypraniu

    #17206
    ziuk
    Uczestnik

    Dziękuje za zainteresowanie tematem, będę musiał sobie jakoś poradzić.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.