poniedziałek, 6 grudnia, 2021

premia

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #18392
  andrzejm
  Uczestnik

  Witam. Czy Główny Księgowy WJB może otrzymywać premie i czy jeżeli tak to tylko w wysokości określonej w umowie o pracę czy też Dowódca może mu np w danym miesiącu zwiększyć premie za jakieś tam ważne zadania, które wykonał a które są określone w regulaminie premiowania. W ustawie kominowej zapisano że należy się tylko wynagrodzenie miesięczne ale co to oznacza? Czy jest to tzw wynagrodzenie obligatoryjne( zasadnicze) czy też pod tym pojęciem kryje się też wynagrodzenie dodatkowe ( premie,inne dodatki wynikające z puzpw)?

  #18399
  scypion
  Uczestnik

  Kodeks pracy mówi:

  Art. 105. Pracownikom, którzy przez wzorowe wypełnianie swoich obowiązków, przejawianie inicjatywy w pracy i podnoszenie jej wydajności oraz jakości przyczyniają się szczególnie do wykonywania zadań zakładu, mogą być przyznawane nagrody i wyróżnienia. Odpis zawiadomienia o przyznaniu nagrody lub wyróżnienia składa się do akt osobowych pracownika.

  #18403
  andrzejm
  Uczestnik

  [QUOTE BY= Scypion] Kodeks pracy mówi:

  Art. 105. Pracownikom, którzy przez wzorowe wypełnianie swoich obowiązków, przejawianie inicjatywy w pracy i podnoszenie jej wydajności oraz jakości przyczyniają się szczególnie do wykonywania zadań zakładu, mogą być przyznawane nagrody i wyróżnienia. Odpis zawiadomienia o przyznaniu nagrody lub wyróżnienia składa się do akt osobowych pracownika.[/QUOTE] Interesuje mnie wynagrodzenie osób kierujących jednostką budżetową o których mowa w ustawie kominowej a wykaz dodatkowych świadczeń zawiera Rozp.PRM z dn. 21 01 2003 r. Ustaw kominowa mówi o wynagrodzeniu miesięcznym bez podania definicji Na stronach PIP znalazłem w poradniku pracownika podział jak w pierwszym poście( poparty orzecznictwem sądów) Jak interpretować zatem wynagrodzenie miesięczne podane w ustawie kominowej szeroko czy też wąsko ( jako obligatoryjne?) Pomóżcie

  #18404
  j
  Uczestnik

  w tej sprawie był ogólnik Inspektoratu

  #18405
  scypion
  Uczestnik

  Wg. mnie wynagrodzenie miesięczne to wynagrodzenie zasadnicze, jakie wypłąca się zgodnie z umową o pracę.

  #18407
  andrzejm
  Uczestnik

  [QUOTE BY= jędrek] w tej sprawie był ogólnik Inspektoratu[/QUOTE] w którym roku i może pamiętasz numer?

  #18409
  j
  Uczestnik

  w iv kwartale tamtego roku

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.