sobota, 18 września, 2021

Premier Tusk nakazuje audyt przygotowań Polski do przewodnictwa w UE

Home Forum Sektory Urzędy centralne Premier Tusk nakazuje audyt przygotowań Polski do przewodnictwa w UE

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #18258
  journeyman
  Uczestnik

  Dostałem wczoraj stosowne pismo z MF – będzie kolejny audyt zlecony w terminie 26 X – 31 XII.

  bardzo się z niego cieszę, a Wy ?

  fajnie, że na stronie MF nie ma śladu na ten temat 😀

  #18273
  wojak
  Uczestnik
  #18274
  iska
  Uczestnik

  W piśmie napisali, że informacje na temat tego audytu BĘDĄ umieszczane na stronie.
  Za wcześnie na to, żeby cokolwiek się tam pojawiło

  #18276
  wojak
  Uczestnik
  #18277
  wojak
  Uczestnik
  #18278
  wojak
  Uczestnik
  #18449
  journeyman
  Uczestnik

  ktoś tu zupełnie przestał rozumieć, do czego służy audyt wewnętrzny –

  II. Cel audytu: Ocena efektywności, racjonalności i spójności przygotowań do sprawowania przez Polskę przewodnictwa w Radzie UE w 2011 r.

  Przez efektywność należy rozumieć prowadzenie realnych działań przygotowawczych, osiąganie zadawalających postępów w prowadzonych działaniach, osiąganie równowagi między zamierzonymi a uzyskanymi skutkami działań, wykonywanie obowiązków związanych z przygotowaniami z należytą starannością i we właściwym czasie.

  Przez racjonalność należy rozumieć nadanie przygotowaniom odpowiednio wysokiego priorytetu, zaangażowanie wystarczających, ale nie nadmiernych zasobów (ludzkich, technicznych, finansowych), wyznaczenie do korpusu Prezydencji osób posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, przejrzystość i skuteczność stosowanych procedur (koordynacja, obieg informacji), zasadność planowanych wydatków.

  Przez spójność należy rozumieć sprawne przekazywanie przez jednostki nadrzędne (ministerstwa) jednostkom podległym i nadzorowanym wystarczających informacji na temat przebiegu przygotowań, właściwą koordynację działań jednostek podległych i nadzorowanych, wymianę informacji pomiędzy instytucją wiodącą a instytucjami współpracującymi w ramach Rady Unii Europejskiej i jej organów przygotowawczych (np. w przypadku gdy w pracach jednej grupy roboczej uczestniczą eksperci wysyłani przez dwie instytucje), a także niezakłócony przepływ informacji pomiędzy jednostką obsługującą Pełnomocnika Rządu ds. Przygotowania Organów Administracji Rządowej i Sprawowania przez RP Przewodnictwa w Radzie UE, punktami kontaktowymi oraz osobami zaangażowanymi w poszczególne aspekty przygotowań,

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.