piątek, 19 kwietnia, 2024

prenumerata

Home Forum Sektory Samorządy prenumerata

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #14501
    monika33
    Uczestnik

    Witam!
    Moi drodzy jak klasyfikujecie zakup prenumerty, gazet, książek.
    Ja to zaliczyłam do paragrafu 4210.
    Ale będac na szkoleniu udzielono mi odpowiedzi: jeżeli ja osobiście zakupiłam w kiosku klasyfikuję w paragraf 4210 jeśli przynosi to listonosz to 4300.
    Natomast art. w rachunkowości budżetowej mówi o paragrafie 4210. Wszelkie kontrole RIO też piszą o paragrafie 4210. Spotkałam się nawet z kalsyfikacją 4240. Ale tu wydaje mi się że chodzi o szkoły, choć niektórzy w budżecie tego używają. Nie wiem czemu.
    Czy moge prosić o wypowiedź?
    Dziękuje i pozdrawiam

    #14505
    tdi
    Uczestnik

    Moim zdaniem wszystko na paragraf 4210, bez dzielenia włosa na czworo czy przynosi listonosz czy też nie.

    #14506
    monika33
    Uczestnik

    Ja też tak uważam że paragraf 4210.
    A co sądzicie o paragrafie 4240. Moje zdanie jest takie że ten paragraf w dużej mierze używają szkoły, bo są tu pomoce dydaktyczne, księżki do bliblioteki.

    #14510
    agajot
    Uczestnik

    Jezeli jest to prenumerata np. Czasopism z zakresu rachunkowości to nie widzę powodów żeby dawać to na 4240. Myślę że 4210 to właściwy paragraf.

    A co jeśli na fakturze jest wyraźne rozbicie kosztów prenumeraty i kosztów przesyłki? Czy wtedy dawać odpowiednio na par. 4210 i 4300? Ja uważam że tak właśnie powinno się klasyfikować.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.