wtorek, 11 maja, 2021

Problem do rozwiązania

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Problem do rozwiązania

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #10530
  xxl
  Uczestnik

  Dyrektor jednostki prosi mnie, żebym nieoficjalnie sprawdziła projekt finansowany ze środków UE, którego realizację już zakończono
  ( chce poprawić błędne dokumenty i mieć pewność, że kontrole wewnętrzne coś znajdą, a jednocześnie boi się co będzie jeżeli audyt wykryje błędy nie do poprawienia i pokarze je na talerzu kontroli zewnętrznej), a oficjalnie zgodnie z planem realizowała zadanie, które zaplanuję na więcej roboczogodzin niż normalnie.
  Poradźcie mi proszę co powinnam zrobić.

  #10540
  groszek
  Uczestnik

  Moim zdaniem możesz się zgodzić jeżeli dasz rade to zrobić. 😀 😀
  Weź jednak pod uwagę to, że audyt inwestycji prowadzonej w ramach środków z UIE ma kilka zagadnień począwszy od zamówień a skończywszy na prawie budowlanym. Tego jest naprawdę dużo. Ponadto są jeszcze uregulowania wewnętrzne.
  A co z twoim zaplanowanym zadaniem.
  No i jeszcze musisz zastanowić się co zrobić z upoważnieniem. Jeśli ktoś zapyta przecież musisz go okazać 😀

  #10551
  xxl
  Uczestnik

  Dzięki za radę, chyba będę musiała zrobić ten audyt nieformalnie. Upoważnienie mam na cały rok. Poza nieformalnym audytem projektu, będę w tym czasie wykonywała audyt inwestycji(GAMBiT- poprawa miejsc szczególnie niebezpiecznych).
  Pewnie decydując się na to decyduję się jednocześnie na pracę wieczorami w domu. Czy robię dobrze, czy mogę odmówić dyrektorowi, nie wiem.

  #10564
  pietryka
  Uczestnik

  xxl – odmowy nie radzę, pamiętaj o premiach w listopadzie, grudniu. Jeżeli jest to projekt unijny zakończony, to był napewno sprawdzany przez instytucję nadzorującą. Ponadto każdy wniosek o fundusze /poszczególne transze/ jest sprawdzany. Czasochłonność sprawdzenia wykonania zadania zależy od rodzaju Projektu. Jeżeli są to roboty budowlane, to nie widzę problemu, każda faktura musiała być sprawdzona przez inspektora nadzoru, i zgodna z wcześniejszą umową o te roboty. W innych przypadkach trudni mi coś radzić, ale przecież nie musisz sprawdzać całego Projektu a tylko większe wydatki lub tylko jeden cykl.
  Pozdrawiam

  #10567
  xxl
  Uczestnik

  Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, jeżeli przyjdzie Wam coś nowego na myśl to proszę o jeszcze.

  #10574
  irenaanna
  Uczestnik

  Zwróć też uwagę na procedury kontroli, tzn. sposób powierzenia obowiązków i odpowiedzialności za wykonywane czynności w procesie realizacji projektu. Czy wszyscy mają to na piśmie, czy jest to zgodne z wewnętrznymi procedurami, czy dokumentacja jest opisana zgodnie z wymogami (logo, nazwa, klasyfikacja archiwalna), czy są zgromadzone dowody prowadzenia działań informacyjnych i promocyjnych, czy ustalono sposób przechowywania dokumentacji projektu po zakończeniu rzeczowym i rozliczeniu finansowym.
  pozdrawiam

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.