piątek, 19 kwietnia, 2024

Problem do rozwiązania

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Problem do rozwiązania

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #10530
    xxl
    Uczestnik

    Dyrektor jednostki prosi mnie, żebym nieoficjalnie sprawdziła projekt finansowany ze środków UE, którego realizację już zakończono
    ( chce poprawić błędne dokumenty i mieć pewność, że kontrole wewnętrzne coś znajdą, a jednocześnie boi się co będzie jeżeli audyt wykryje błędy nie do poprawienia i pokarze je na talerzu kontroli zewnętrznej), a oficjalnie zgodnie z planem realizowała zadanie, które zaplanuję na więcej roboczogodzin niż normalnie.
    Poradźcie mi proszę co powinnam zrobić.

    #10540
    groszek
    Uczestnik

    Moim zdaniem możesz się zgodzić jeżeli dasz rade to zrobić. 😀 😀
    Weź jednak pod uwagę to, że audyt inwestycji prowadzonej w ramach środków z UIE ma kilka zagadnień począwszy od zamówień a skończywszy na prawie budowlanym. Tego jest naprawdę dużo. Ponadto są jeszcze uregulowania wewnętrzne.
    A co z twoim zaplanowanym zadaniem.
    No i jeszcze musisz zastanowić się co zrobić z upoważnieniem. Jeśli ktoś zapyta przecież musisz go okazać 😀

    #10551
    xxl
    Uczestnik

    Dzięki za radę, chyba będę musiała zrobić ten audyt nieformalnie. Upoważnienie mam na cały rok. Poza nieformalnym audytem projektu, będę w tym czasie wykonywała audyt inwestycji(GAMBiT- poprawa miejsc szczególnie niebezpiecznych).
    Pewnie decydując się na to decyduję się jednocześnie na pracę wieczorami w domu. Czy robię dobrze, czy mogę odmówić dyrektorowi, nie wiem.

    #10564
    pietryka
    Uczestnik

    xxl – odmowy nie radzę, pamiętaj o premiach w listopadzie, grudniu. Jeżeli jest to projekt unijny zakończony, to był napewno sprawdzany przez instytucję nadzorującą. Ponadto każdy wniosek o fundusze /poszczególne transze/ jest sprawdzany. Czasochłonność sprawdzenia wykonania zadania zależy od rodzaju Projektu. Jeżeli są to roboty budowlane, to nie widzę problemu, każda faktura musiała być sprawdzona przez inspektora nadzoru, i zgodna z wcześniejszą umową o te roboty. W innych przypadkach trudni mi coś radzić, ale przecież nie musisz sprawdzać całego Projektu a tylko większe wydatki lub tylko jeden cykl.
    Pozdrawiam

    #10567
    xxl
    Uczestnik

    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, jeżeli przyjdzie Wam coś nowego na myśl to proszę o jeszcze.

    #10574
    irenaanna
    Uczestnik

    Zwróć też uwagę na procedury kontroli, tzn. sposób powierzenia obowiązków i odpowiedzialności za wykonywane czynności w procesie realizacji projektu. Czy wszyscy mają to na piśmie, czy jest to zgodne z wewnętrznymi procedurami, czy dokumentacja jest opisana zgodnie z wymogami (logo, nazwa, klasyfikacja archiwalna), czy są zgromadzone dowody prowadzenia działań informacyjnych i promocyjnych, czy ustalono sposób przechowywania dokumentacji projektu po zakończeniu rzeczowym i rozliczeniu finansowym.
    pozdrawiam

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.