poniedziałek, 28 września, 2020

Problem z dotacją….

Home Forum Sektory Samorządy Problem z dotacją….

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #8940
    kasia
    Uczestnik

    mam pytanie czy np. Miejskie Centrum Informacji Turystycznej, działające w formie spółki powołanej przez jednostkę samorządu terytorialnego może otrzymywać dotację z budżetu jednostki samorządu terytorialnego i czy podlega ona opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Jest może jakiś sposób aby unknąć płacena Vat-u? gdyż spółka ta uprzednio funkcjonowała jako jednostka budżetowa, obecnie wykonuje ona ten sam rodzaj działalności, natomiast zmieniła się jej forma organizacyjno-prawna. Proszę o pomoc w tej materii.

    #9038
    pszczosek
    Uczestnik

    Zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy o VAT (Dz. U. z 2004 r. Nr 54, po. 535), do obrotu podlegającego temu podatkowi wchodzą dotacje mające bezpośredni wpływ na cenę towarów lub usług sprzedawanych/świadczonych przez jednostkę otrzyumującą dotację. Zgodnie z interpretacjami, znajdującymi się na stronach MF (http://sip.mf.gov.pl/sip/), w przypadku otrzymania dotacji nie związanej bezpośrednio ze świadczonymi usługami (gdy nie jest ona przeznaczona na obniżenie ceny świadczonych usług, ale na utrzymanie działalności jednostki) to taka dotacja nie podlega opodatkowaniu VAT-em

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.