środa, 24 kwietnia, 2024

problemy AW w WJB

Home Forum Sektory Wojskowe Jednostki Budżetowe problemy AW w WJB

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Autor
    Wpisy
  • #17495
    wojak
    Uczestnik

    Od jakiegoś czasu usiłuję przeniknąć zawiłości organizacyjne WJB i dochodzę do wniosku, że przydałaby się odrębna platforma wymiany doświadczeń dla tego „specyficznego” resortu. Audytorzy z WJB, czy podzielacie mój pogląd? Proszę o opinie i pomysły.
    Pozdrawiam!

    #19535
    wojak
    Uczestnik

    Odgrzewam ten temat, bo jest problem – konkretnie chodzi o art. 281 uofp. „…zmiana warunków pracy i płacy… nie może nastąpić bez zgody właściwego komitetu audytu”. Zapis jest wyraźny, a komitetu audytu na razie nie ma.
    I co z moją podwyżką ❓

    #19544
    elke78
    Uczestnik

    Zgadzam sie z Tobą, wspomniany w Ustawie art. miał pomóc audytorom – ochrona stosunku pracy, ale w parktyce wyszło jak wyszło! dlaczego np. każdy inny pracownik w uzgodnieniu z pracodawcą może zmienić swój wymiar etatu, dostać wspomnianą przez Ciebie podwyżkę, itp działając zgodnie z Kodeksem pracy i nikt sie z zewnątrz do tego nie wtrąca. i jest ok. Jak chcesz zmienić pracodawcę (bo masz taką ochotę lub tak Ci tu życie uprzykrzają) to mam podejrzenie, że odejdziesz nie czekajac na opinię komitetu audytu, bo w kodeksie pracy jakoś o komitetach nie wspomnieli. I pytanie kolejne – z jaką częstotliwością będą posiedzenia komitetu audytu – ile będzie czekać na taka opinię?? I jakie konsekwencje będą z tytułu braku takiej opinii przy dokonywaniu zmian stosunku pracy – w przepisach też nic o tym nie wspomniano. pozdrawiam

    #19547
    wojak
    Uczestnik

    Zwracam też uwagę na art. 291 nuofp ❗
    MAKABRA ❗ ❗ ❗

    #19552
    elke78
    Uczestnik

    Poczucie chyba wszyscy audytorzy mają podobne – początki gdy wszystko się tworzyło – byliśmy pozostawieni sami sobie. teraz, gdy już jakoś sie zadomowiliśmy w instytucjach pojawia sie organ, który ma coś wnieść, a czy wniesie – poza zbieraniem danych od nas? czas pokaże

    #19554
    wojak
    Uczestnik

    [QUOTE BY= elke78] … pojawia sie organ, który ma coś wnieść, a czy wniesie – poza zbieraniem danych od nas? czas pokaże [/QUOTE]
    Jestem przekonany, że wniesie: ❗ Śmierdzi mi to pozbawieniem audytorów w jednostkach niezależności i odgórnym sterowaniem audytem 😈 😈 😈
    To co się zaczyna dziać w tym państwie, to „faszewizm” i psucie państwa… obym się mylił 😳

    #19556
    elke78
    Uczestnik

    No nie – jaki pesymizm przez Ciebie przemawia! a moze sie mile zaskoczymy … i nie będą nam zbytnio przeszkadzać 😉 Myślę, ze powinieneś nie oglądac sie na komitet, tylko czekać na dobry humor dowódcy i uderzać o podwyżkę!!! czego Ci życzę:smile:

    #19563
    wojak
    Uczestnik

    Dzięki Elke za dobre słowo, ale ja stary wojak pamiętam jeszcze z czasów przedrozbiorowych – jak coś może pójść źle, to z pewnością pójdzie 👿
    Skoro ci neobolszyści wymyślają ustawy, przy pomocy których chcą kontrolować Internet, to i audytorów w jednostkach w dziale (nie tylko w SZ RP) będą usiłowali sobie podporządkować. Jak ktoś miał „dziadka w W…”, to daleko od jabłoni nie upadł…, a upadnie z hukiem ❗
    Czego, nie wdając się w politykę… się spodziewam… będzie, jak z tym, którego poznaliśmy jak skończył…
    Ale, co tam! W piłę nieźle kopie i z Angelą jest na ty, ma dobre sondaże, ….
    Nie, już kończę ten wątek 😳

    #19592
    wojak
    Uczestnik

    Kto ma adres e-mailowy do Biura AW w MON? Proszę o podanie.

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.