czwartek, 18 kwietnia, 2024

Procedury rejestracyjne w poradniach i szpitalu

Home Forum Sektory Służba zdrowia Procedury rejestracyjne w poradniach i szpitalu

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #17844
    renik
    Uczestnik

    Witam, będę wdzięczna za wszelkie wskazówki, dotyczące w/w tematu, możne już ktoś przeprowadził podobne zadanie i podzieli się swoimi cennymi wskazówkami w tym zakresie.

    #17854
    tamara
    Uczestnik

    Witam,
    nie wiem czy dobrze zrozumiałam temat, moze wystarczy przejrzeć rozporz.w sprawie rodzajów i zakresów dokumentacji med. 06.247.1819
    A jeśli chodzi tylko o rejestrację, to
    najpierw sprawdź czy macie wewn. procedury, instrukcje, regulamin itp. np. procedu zakładania dokumentacji medycznej do hospitalizacji. Na wybranej probie dokumentacji prześledź tryb postępowania: personel Izby Przyjęć zakłada historię choroby ogólną, dołącza wypełnione przez pacjenta oświadczenie oraz skierowanie jeśli nie jest to hospitalizacja w trybie nagłym. Nastepnie z dokumentacją pacjent trafia do oddziału gdzie zakładana jest historia
    choroby oraz dołączone zostają dokumenty specyficzne dla danego oddziału (karta
    gorączkowa, karta zleceń lekarskich, dokumentacja pielęgniarska itp.); pacjent zapisywany jest do księgi odddziału; skompletowana w oddziale dokumentacja medyczna składająca się na historię chorobę
    jest przekazywana lekarzowi prowadzącego, który przez cały czas pobytu pacjenta w
    oddziale uzupełnia historię.
    Zwróć uwagę na odpwoiedzialnosc za kompletowanie dokumentów (np.w punkcie pielęgniarskim -pielęgniarka/położna odpowiedzialna za przyjęcie pacjenta do oddziału; a za dołączenie dokumentów specyficznych dla oddziału odpowiada ….)

    co do poradni. to w w/w rozp. są odpowiednie księgi i tez trzeba je przejrzeć oraz ustalanie list oczekujących – tez pewnie masz procedurę zgodnie z innym rozp.

    #17985
    renik
    Uczestnik

    Bardzo dziękuje za odpowiedź,
    W związku z licznymi skargami pacjentów na utrudnienia w procesie rejestracji do poradni, mam w zamyśle w tym zadaniu zbadać proces rejestracji pacjenta + poprawność procesu prowadzenia list oczekujących. Może jeszcze ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami w tym temacie.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.