poniedziałek, 18 stycznia, 2021

procedury w szpitalu

Home Forum Sektory Służba zdrowia procedury w szpitalu

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #10835
  passon
  Uczestnik

  Dokumentacja wewnętrzna w szpitalupowinna zawierać również procedury dotyczące części medycznej ,chcę to uporządkować , ale na czym mam się oprzeć ,jak powinny wyglądać takie procedury ,może ktoś ma jakieś przykładowe ze swojego szpitala prześlijcie
  Nad takimi procedurami będziemy pracować:
  Procedury niszczenia sprzętu jednorazowego,
  Procedura w sprawie postępowania z odpadami medycznymi i niemedycznymi
  Procedury postępowania z materiałem zakaźnym
  Procedura kontroli podstawowych funkcji życiowych itd.Pomocy

  #10874
  helpyr
  Uczestnik

  Jeśli masz tylko uporządkować to najpierw musisz je zebrać. Aby były obowiązujące to powinny być wprowadzone Zarządzeniem Dyrektora.Możesz więc poprosić aby Dział organizacji i nadzoru dał Ci wykaz wszystkich wprowadzonych procedur albo przejrzyj wszystkie zarządzenia które ukazały się np. w ciągu ostatnich dwóch lat.
  Procdury najprościej podzieliłabym na:
  -standardy postępowania (oddzielnie lekarskie, oddzielnie pielęgniarskie) w konkretnej jednostce chorobowej – te opracowują i przechowują oddziały (zapytaj o nie piel. oddziałowe i ordynatorów),
  – procedury zapobiegające zakażeniom wewntrzszpitalnym te opracowują pielęgniarki epidemiologiczne.
  Oddzielnym zagadnieniem są procedury na podstawie których rozliczacie sie z NFZ.O te pytaj w Sekcji sprzedazy świadczeń medycznych.

  #10880
  tamara
  Uczestnik

  Passon – Nie wiem czy Twoje pytanie dotyczy tylko procedur dot. częsci med. czy też standardów i algorytmów postępowania, bo u nas takich jest dużo. Przeważnie opracowuje je sekcja ds. jakości. Jeśli chodzi o odpady to jest instrukcja (nie pamiętam nazwy). Postaram się coś wysłać jak zdobędę w wersji elektronicznej.
  Helpyr – zastanawiam się czy rzeczywiście wszystkie procedury powinny być wprowadzane zarządzeniem; czy możesz odpowiedzieć bardziej szczegółowo jak wyglądają procedury rozliczania z NFZ. Wydaje mi się, że u nas takich nie ma.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.