sobota, 20 kwietnia, 2024

procedury w szpitalu

Home Forum Sektory Służba zdrowia procedury w szpitalu

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #10835
    passon
    Uczestnik

    Dokumentacja wewnętrzna w szpitalupowinna zawierać również procedury dotyczące części medycznej ,chcę to uporządkować , ale na czym mam się oprzeć ,jak powinny wyglądać takie procedury ,może ktoś ma jakieś przykładowe ze swojego szpitala prześlijcie
    Nad takimi procedurami będziemy pracować:
    Procedury niszczenia sprzętu jednorazowego,
    Procedura w sprawie postępowania z odpadami medycznymi i niemedycznymi
    Procedury postępowania z materiałem zakaźnym
    Procedura kontroli podstawowych funkcji życiowych itd.Pomocy

    #10874
    helpyr
    Uczestnik

    Jeśli masz tylko uporządkować to najpierw musisz je zebrać. Aby były obowiązujące to powinny być wprowadzone Zarządzeniem Dyrektora.Możesz więc poprosić aby Dział organizacji i nadzoru dał Ci wykaz wszystkich wprowadzonych procedur albo przejrzyj wszystkie zarządzenia które ukazały się np. w ciągu ostatnich dwóch lat.
    Procdury najprościej podzieliłabym na:
    -standardy postępowania (oddzielnie lekarskie, oddzielnie pielęgniarskie) w konkretnej jednostce chorobowej – te opracowują i przechowują oddziały (zapytaj o nie piel. oddziałowe i ordynatorów),
    – procedury zapobiegające zakażeniom wewntrzszpitalnym te opracowują pielęgniarki epidemiologiczne.
    Oddzielnym zagadnieniem są procedury na podstawie których rozliczacie sie z NFZ.O te pytaj w Sekcji sprzedazy świadczeń medycznych.

    #10880
    tamara
    Uczestnik

    Passon – Nie wiem czy Twoje pytanie dotyczy tylko procedur dot. częsci med. czy też standardów i algorytmów postępowania, bo u nas takich jest dużo. Przeważnie opracowuje je sekcja ds. jakości. Jeśli chodzi o odpady to jest instrukcja (nie pamiętam nazwy). Postaram się coś wysłać jak zdobędę w wersji elektronicznej.
    Helpyr – zastanawiam się czy rzeczywiście wszystkie procedury powinny być wprowadzane zarządzeniem; czy możesz odpowiedzieć bardziej szczegółowo jak wyglądają procedury rozliczania z NFZ. Wydaje mi się, że u nas takich nie ma.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.