piątek, 29 marca, 2024

program szkoleń rozwojowych

Home Forum Egzaminy egzaminy program szkoleń rozwojowych

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #14314
    tomaj999
    Uczestnik

    Witam !

    Moim zadaniem jest stworzenie planu szkoleń rozwojowych dla audytorów Urzędu Miasta. Nigdy wcześniej nie zajmowałem się tą tematyką więc specjanie nie wiem jak się za to zabrać, toteż mam kilka pytań:

    – czy jest określona jakaś ścieżka szkoleniowa dla audytorów?
    – na jakie szkolenia kierowani na samym początku kariery?
    – ma ktoś może spis przebytych szkoleń ?

    Z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam :smile:))))

    #14315
    wacekservice
    Uczestnik

    Pierwsza kwestia, to ustawienie poprzeczki startowej: sprawdzenie, kto jakie kwalifikacje już posiada – zdobyte certyfikaty (MF, CIA, CGAP, inne?) oraz odbyte w ciągu ostanich 2- góra 3 lat szkolenia, kursy, studia podyplomowe (starszych nie polecam, bo raczej „zwietrzałe”) – taki bilans otwarcia.
    Po drugie – skojarzenie pola działań Twojej firmy z obszarami określnonymi w planie rocznym i strategicznym audytu wewnętrznego.
    A po trzecie – jeśli taka opcja wchodzi w rachubę – spytanie o realne potrzeby samych zainteresowanych: audytorów.
    Do rozważenia zmiana optyki: z planowania odgórnego, na oddolne inicjatywy. W mojej firmie kadry rozsyłają corocznie plan szkoleń do jednostek organizacyjnych, a te podają potrzeby. Mechanizmem skutecznie ograniczającym chciejstwo jest podanie obok nazwy kursów/szkoleń/studiów ich orientacyjnych kosztów i uzasadnienia 😆 😆 😆

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.