wtorek, 23 kwietnia, 2024

program zadania zapewniającego

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna program zadania zapewniającego

Oglądasz 11 wpisów - 16 z 26 (wszystkich: 26)
  • Autor
    Wpisy
  • #19832
    scypion
    Uczestnik

    1. Bramki w sklepie – mimo że nic nie zwinąłeś, i tak boisz się, że zapiszczą.

    2. Babcie – pod blokiem mogą sterczeć dwie godziny, ale w tramwaju pięciu minut nie ustoją.

    3. Sprawiedliwość – jazda na rowerze pod wpływem alkoholu: 5 lat, molestowanie seksualne: 3 lata w zawieszeniu.

    4. Potrzeba jednej iskry, by spalić las, ale całej paczki zapałek, by rozpalić grilla.

    5. Kiedyś będę tak bogaty, że jednorazówką będę golił się tylko raz.

    6. Polsat – oglądasz sobie z rodzinką reklamy, a tu nagle film.

    7. Polska – tutaj nawet kryzys się nie udał.

    8. Bill Gates – okrada go 75% ludzkości, a i tak jest najbogatszy..

    9. Podawanie pensji brutto to jak podawanie długości członka wraz z kręgosłupem.

    10. Leżakowanie w przedszkolu – kiedyś kara, a teraz każdy chciałby te 2 godziny snu w ciągu dnia.

    11. Mleko na gazie tylko czeka, aż się odwrócisz.

    12. -Mamo, co to znaczy orgazm? -Ja nie wiem, zapytaj taty.

    13. Łacina – jedyny język, w którym nawet „gówno” brzmi mądrze.

    14. Nawet, jakby papier toaletowy miał 8 warstw, to i tak złożysz go na pół.

    15. Autostrada A4 – jedyna płatna jednopasmówka na świecie.

    16. Najlepszym dowodem na to, że w kosmosie istnieje inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują.

    17. Tesco – nigdzie indziej nie znajdziesz wody LEKKO NIEGAZOWANEJ za pół ceny.

    18. Jak Polacy uniknęli korków na autostradach? Nie wybudowali autostrad!

    19. Seks jest jak skok na bungee – dodaje adrenaliny, a gdy pęknie guma, masz przerąbane.

    20. Jeżeli trzeci dzień nie chce ci się pracować, to znaczy, że to już środa.

    21. Kość piszczelowa – urządzenie do znajdywania mebli w ciemnym pokoju.

    22. Polska: jak kupisz mi spodnie, to zrobię ci loda. Azja: jak kupisz mi loda, zrobię ci spodnie.

    23. Chleb – zero marketingu, najwyższa sprzedaż.

    24. Britney Spears: „Jestem za karą śmierci. Przestępca powinien mieć nauczkę na przyszłość.”

    25. Egzamin – na korytarzu każdy wmawia ci, że nic nie umie.

    26. Szacunek do nauczyciela – istnieje wtedy, gdy uczniowie po usłyszeniu dzwonka pozwalają mu dokończyć wypowiedź.

    27. Paradoks seksualny – seks można uprawiać od 15 roku życia, a oglądać – od 18.

    28. Okres i wypłata – jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma, to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał.

    29. Paradoks Szymborskiej – dla testu napisała maturę, interpretując swoje wiersze – i dostała 60%.

    30. Studenci pierwszego roku – spieszmy się ich poznawać, tak szybko odchodzą.

    31. Piesek – u nas słodki, w Azji słodko-kwaśny.

    32. Gdy umrę, rozsypcie moje prochy pod Tesco – wtedy będziecie mnie odwiedzać co niedzielę.

    33. Pieniądze szczęścia nie dają. Ale pozwalają wygodnie być nieszczęśliwym.

    34. Mały palec u nogi powstał tylko po to, by boleśniej walnąć się o szafkę.

    35. Kanapka studencka – chleb posmarowany nożem.

    36. Pieniądze z pierwszej komunii – do dziś nie wiesz, gdzie się podziały.

    37. Nimfomanka – kobieta, która pragnie seksu tak często jak przeciętny mężczyzna.

    38. Polska waluta – tylko tutaj złoty jest srebrny.

    39. Na uczelni poranna fizyka zagina czas. Po 30 minutach jest 08:05.

    40. Feminizm kończy się, gdy trzeba wnieść szafę na 8. piętro.

    To taka porcia stwierdzeń, zamiast kryteriów narzuconych przez MF. Milej sie czyta i taki sam sens wpisywania ich do programu jak w/w kryteriów.

    #19833
    meg
    Uczestnik

    Nie ma to jak dobry humor przed weekendem 😀
    To i ja coś dorzucę do tego programu 😉

    Idzie tygrys przez las i widzi lwa: – A coś ty taki smutny?- pyta tygrys.
    – Biorą mnie do wojska- mówi lew.
    – No i co?
    – No i będę musiał obciąć swoją piękna grzywę.
    – Poszukamy kogoś, kto był już w wojsku i opowie nam jak tam jest. Zobaczyli mysz: – Powiedz nam myszko, jak jest w wojsku?
    – Nie jestem żadna mysz. Ja jestem jeż na przepustce.

    ——–
    Lata 80-te. Facet w sklepie samochodowym pyta, czy może kupić Skodę 105.
    -Tak, czerwona, proszę wpłacić pieniądze, odbiór za 10 lat – odpowiada sprzedawca.
    Szczęśliwy klient na to: – Ale rano czy popołudniu?
    – A co za różnica?- pyta zdziwiony sprzedawca.
    – Bo rano to będą mi zakładali telefon.

    To się nazywa dobrze zrobiony plan i wyliczony cykl

    :mrgreen:

    #19834
    irenaanna
    Uczestnik

    Podsumowanie:
    – robię swoje,
    – nie przejmuję się sformułowaniami Rozporządzenia,
    – jak bedą wytyczne/wyjaśnienia do Rozporządzenia, to sobie poczytam,
    – jeśli ich nie będzie, ja nie bedę się martwić!
    Pozdrawiam wszystkich, miłego tygodnia bez łamania głów!

    #19841
    mama0454
    Uczestnik

    [QUOTE BY= irenaanna] Podsumowanie:
    – robię swoje,
    – nie przejmuję się sformułowaniami Rozporządzenia,
    – jak bedą wytyczne/wyjaśnienia do Rozporządzenia, to sobie poczytam,
    – jeśli ich nie będzie, ja nie bedę się martwić!
    Pozdrawiam wszystkich, miłego tygodnia bez łamania głów! [/QUOTE]

    I to jest zdrowe podejście do życia. Róbmy swoje i basta.

    #19895
    amj
    Uczestnik

    Wiecie co? Ale problem kryteriów oceny istnieje nadal. O ile, jak ktoś napisał, nie daje się programu audytowanym czy Szefowi, o tyle, zgodnie z bodajże par. 20 rozporządzenia, audytowanych trzeba poinformować o tych przyjętych kryteriach.
    Teraz jestem na starcie zadania zapewniającego, którego temat obejmuje ocenę pracy radców prawnych. I nie mam bladego pojęcia, jakie kryteria obrać 🙄

    #19897
    terka
    Uczestnik

    Wiecie co? A ja – ponieważ baldego pojęcia nie mam, co autor miał na myśli, przyjmę kryteria oceny, znane wszystkim od lat: terminowość, celowość, legalność, efektywność, skuteczność działania, itp. No i oczywiście skuteczność, adekwatnośći efektywność mechanizmów kontroli zarządczej (w tym – procedur).
    Nic innego nie przychodzi mi do głowy, bo moim zdaniem, innego rozwiązania nie ma. Chyba, że nasze jakże kreatywne DA coś znowu wytworzy:wink:

    A jak mi ktoś w ramach kontroli zarzuci, że to nie takie, to niech mi powie, jakie.

    :mrgreen:

    #19900
    mama0454
    Uczestnik

    I racja.
    Dajcie już spokój z tymi idiotycznymi zapisami w rozporządzeniu. Niech DA ustosunkuje się w sposób czytelny i zrozumiały dla każdego, co miało w tej sprawie na myśli.

    #19905
    wojak
    Uczestnik

    Zastanawiam się, skąd bierze się dość powszechne wśród audytorów wewnętrznych przekonanie, że Departament AW w MF jest wyrocznią w interpretacji przepisów dotyczących audytu wewnętrznego?
    Rozumiem, że w sytuacji niepewności spowodowanej „legislacyjną sraczką” naszego „parlamentu” (przepraszam, za określenie) społeczeństwo audytorów czuje się zagubione, ale to jeszcze nie powód, by mocować kogoś bardziej niż potrzeba, i niż na to zasługuje.
    Sam się łapię na tym, że szukam jakiejś „ostoi” – to we wspomnianym DA, to na stronach audyt.net, to w SGI, to w IIA,… ale nic z tego! Wszystko to, to tylko grupki „interesików” mniejszych lub większych… poletka wzajemnej adoracji i kluby dyskusyjne.
    Nie chcę nikogo urazić, bo wszędzie tam i tu są niezmiernie fajni ludzie, ale co do wiążących wykładni przepisów – mam WĄTPLIWOŚCI!
    Mój pryncypał zapytał mnie: panie audytorze, co mnie obliguje, bym przejmował się opiniami publikowanymi na jakichś tam stronach internetowych? Proszę mi podać konkretny przepis…
    Wbił mnie tym w rozterkę i skłonił do rozważań nad niepewnym losem audytora wewnętrznego w sektorze finansów publicznych w kraju nad Wisłą…
    Dobrze, że dziś piątek, bo…
    szkoda, że to okres postu, bo bym się napił do syta, że w przechyle uchem by mi się wylewało 😉
    Kończę już 😳
    „Miłego łikiendu”, jak mawia stary pułkownik…
    Wyłączam się, Terka jest on-line 😯

    #19907
    terka
    Uczestnik

    A kto powiedział, że wsród audytorów istnieje takie przekonanie? Ja mam na temat wyjaśnień DA utrwaloną opinię, na ktorą sobie owo DA solidnie „zapracowało”:wink:

    A teraz prywata: 👿

    A piątkowe pozdrowienie brzmi tak: miłego łyk-endu:wink:

    #19908
    wojak
    Uczestnik

    PS.
    w/w przeprosiny dotyczą określenia „parlament” 😳

    #19911
    irenaanna
    Uczestnik

    Wojaku, DA w MF wyrocznią może nie jest ale chyba jako autor przepisów powinien umieć wyjaśnić co miał na myśli. Tak by się zdało wg mojej logiki. Niestety, nie wiem jaką logiką kierował się twórca rozporządzenia. A ja życzę wszystkim miłego wikendu!

Oglądasz 11 wpisów - 16 z 26 (wszystkich: 26)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.