piątek, 19 kwietnia, 2024

Projekt rozporządzenia wykonawczego i rozporządzenia o komitetach audytu na bip mf

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Projekt rozporządzenia wykonawczego i rozporządzenia o komitetach audytu na bip mf

Oglądasz 2 wpisy - 16 z 17 (wszystkich: 17)
  • Autor
    Wpisy
  • #18975
    terka
    Uczestnik

    A ja mam pytanie takie: termin składania sprawozdań za 2010 r. już ustaliliśmy, ale czy składa je też do wójta, burmistrza, prezydenta, jeśli jest to sprawozdanie z audytu w jednostce organizacyjnej jst???
    Ktoś się doczytał moze?

    #18977
    darek
    Uczestnik

    Dokonałem próby przeanalizowania.
    Ustawa o f.p (nowa)
    Po pierwsze Komitety audytu gromadzą m.in. sprawozdania z wykonania planów audytu. Wiadomo Komitety audytu nie dla jst.
    Po drugie. Kierownik jednostki, o której mowa w art. 274 ust. 1-2 i 4-6, z wyłączeniem jst do końca stycznia przedstawiają Ministrowi finansów informację o realizacji zadań z zakresu audytu wew. (czy to jest tożsame ze sprawozdaniem?)
    Jeszcze co do planów audytu to zasada jawności ma gwarantować m.in. zapewnienie radnym dostępu do sprawozdania z audytu wewn. za rok poprzedni. Tyle ustawa.
    Rozporządzenie wykonawcze.
    Kierownik kom. audytu składa sprawozdanie kierownikowi jednostki.
    Do 15.02 kierownik komórki audytu jednostki w dziale przesyła kopię sprawozdania do komórki audytu w ministerstwie.
    Reasumując wydaje mi się że kierownik komórki audytu jednostki org. podległej jst nie ma obowiązku przedstawiania sprawozdania zarządowi jst (chyba że zostanie to inaczej uregulowane w przepisach wewnętrznych). Pozdrowienia.
    Ale masakra

Oglądasz 2 wpisy - 16 z 17 (wszystkich: 17)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.