czwartek, 28 marca, 2024

projekt uofp – 01.01.2007

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW projekt uofp – 01.01.2007

Oglądasz 3 wpisy - 16 z 18 (wszystkich: 18)
  • Autor
    Wpisy
  • #6231
    misio
    Uczestnik

    witam,
    projekt ustawy jutro postaram się przesłać na PAW

    ale dla mnie, jako że pracuje w JST najciekawsze są te artykuły:
    art.54 ust.3. Audyt wewnętrzny prowadzi się w jednostkach zaangażowanych w proces wdrażania programów lub projektów realizowanych ze środków, o których mowa w art. 5 ust. 3, bez względu na kwotę dochodów publicznych lub wydatków publicznych tych jednostek.
    Art. 56.
    1. Audytorem wewnętrznym może być osoba, która:
    5) posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe w zakresie przeprowadzania audytu i kontroli;
    Art. 62.
    Minister Finansów określi, w drodze rozporządzenia:
    1) organizację audytu wewnętrznego oraz wymagane kwalifikacje zawodowe audytorów wewnętrznych, o których mowa w art. 56 ust. 1 pkt 5, a także sposób prowadzenia rejestrów, o których mowa w art. 55 ust. 6 ;
    Art. 67a.
    W odniesieniu do jednostek podsektora samorządowego zadania określone w art. 65 ust. 3 (czyli ocenę) wykonują Regionalne Izby Obrachunkowe, w ramach realizacji zadań określonych w rozdziale 2 ustawy z dnia 7 października 1992 r. o regionalnych izbach obrachunkowych (Dz. U. z 2001 r. Nr 55, poz. 577, z późn. zm. )), na podstawie kryteriów oceny opracowanych przez Głównego Inspektora Audytu Wewnętrznego.”;
    pozdro:smile:

    #6232
    izmi
    Uczestnik

    tiaaaa…
    to też ciekawie wygląda …
    a ja poczekam na cały projekcik choć muszę przyznać, że coraz mniej mi się to wszystko podoba 😕
    pozdrowionka 🙂

    #6248
    misio
    Uczestnik

    hehe, a w projekcie z 20 września praktycznie nic nowego nie ma:razz:

Oglądasz 3 wpisy - 16 z 18 (wszystkich: 18)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.