wtorek, 20 kwietnia, 2021

Projekt ustawy ofp

Home Forum Sektory Służba zdrowia Projekt ustawy ofp

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #6240
  heronom
  Uczestnik

  Wpadł również w moje ręce projekt ustay o finansach publicznych.Jestam wiele zmian nas dotyczących w tym jedna którą chciałbym przytoczyć otóż:
  Art.55
  1.Audyt wewnętrzny prowadzą audytorzy wewnętrzni zatrudnieni w komórce organizacyjnej utworzonej w danej jednostce, z zastrzeżeniem ust. 2-4

  2.w jednostkach podleglych lub nadzorowanych audyt wew. prowadzi audytor zatrudniony w jednostce nadrzędnej lub nadzorującej.

  3.kierownik jednostki nadrzędnej lub nadzorującej, a w szczególności minister, Prezes Rady Ministrów, wojewoda może podjąć decyzję o utworzeniu komórki audytu wewnętrznego w podleglej lub nadzorowanej przez niego jednostce i prowadzenia tam audytu wewnętrznego przez audytora wewnętrznego zatrudnionego w tej jednostce.
  4. w jednostkach organizacyjnych samorządu terytorialnego audyt wewnętrzny może prowadzić audytor wewnętrzny zatrudniony w jednostce samorządu terytorialnego.

  Ciekawy jestem jak to się będzie miało do Szpitali w tym mojego Wojewódzkiego, potrzebna jest zgoda wojewody na prowadzenie audytu w jednostce nadzorowanej? A co w przypadku gdy audyt już funkcjonuje a zgody (decyzji) nie będzie? Czy audyt będą prowadzić audytorzy z UW?
  Wprawdzie jest to tylko projekt a może „aż” projekt.

  #6278
  heronom
  Uczestnik

  Na szczęscie jest już oficjalny projekt z kosmetycznymi zmianami. Z dużej chmury mały deszcz:smile:

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.