sobota, 20 kwietnia, 2024

Propozycje dot. rozporz. i współpracy z Departamentem KF

Home Forum Sektory Samorządy Propozycje dot. rozporz. i współpracy z Departamentem KF

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 31)
  • Autor
    Wpisy
  • #11352
    jola
    Uczestnik

    Na stronie MF pojawiły się ogłoszenia, w których audytorzy proszeni są o wyrażenie opinii i ewentualnych propozycji dotyczących zmian w rozporządzeniach (zwłaszcza w zakresie planów audytu i sprawozdawczości). Ponadto Departament Kontroli Finansowej oczekuje na nasze propozycje z zakresu wymiany informacji i wzajemnej z nim komunikacji w zakresie audytu i kontroli. Myślę, że powinniśmy aktywnie zareagować na te ogłoszenia, aby Ministerstwo widziało, że współpracujemy z nimi i potrafimy działać, nie tylko wówczas, gdy chodzi o nasze „być albo nie być”. Opinie należy kierować na adres agata.harbaty@mofnet.gov.pl. Pozdrawiam. Jola

    #11353
    jadtra
    Uczestnik

    Przejrzałam stronę MF BIP i ne znalazłam tego ogłoszenia (może mnie coć przyćmiło po tygodniu pracy) dot. naszych opinii itd. dla MF
    Podaj jak tą informacje znaleźć ❗

    #11354
    mama0454
    Uczestnik

    A ja zauważyłem nowy projekt ustawy o fp i nieco jestem zdziwiony jego pewnymi zapisami. Chodzi mi o to, że wg tego projektu audytor będzie zobowiązany do publikacji w BIPie sprawozdania z każdego wykonanego zadania audytowego. Nie wiem czy jest to dobry pomysł, ale na pewno będzie to woda na młyn do wszelkiej maści pismaków, poszukujących taniej sensacji oraz dla wszystkich, którzy są wiecznie z czegoś niezadowoleni i szukają dziury w całym.

    #11356
    mors
    Uczestnik

    strona mf.gov.pl 🙂 zakładka – bezpieczeństwo finansowe, ogłoszenie drugie od góry 🙂

    #11357
    tamara
    Uczestnik

    Więc może w ramach wyrażenia własnej opinii trzeba o tym BIPie wspomnieć?, bo to rzeczywiście bez sensu

    #11358
    jola
    Uczestnik

    Komunikat znajduje się na stronie http://www.mf.gov.pl zakładka Bezpieczeństwo finansowe, a potem zakładka Komunikaty. Jola

    #11362
    jadtra
    Uczestnik

    Dzięki jola – juz wydrukowałam wiadomość..
    Wcześniej pobrałam plik „projekt nowej ustawy o fin. pub., 21.06.2007r. dany na Radę Ministrów „

    Troche pomarudzę – dobrze że byłaś tak czujna dociekiwa i otworzyłaś zakładke Bepieczeństo 😯 Finansowe – tego dotychczas nie otwierałam a to jak widać 😯 linka – skarbnica informacji dla audytorów 😛 którzy tak bardzo chcieli uczestniczyć w pracach przy zmianie ustaw dot. audytu.

    To GORĄCA INFORMACJA -audytorzy do pracy , ślijmy propozycje. Pani Agata będzie mogła potwierdzić , ze audytorzy sa otwarci i chętni do współpracy.
    Miłego weekendu , niezapomnianej NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ 😀

    #11366
    jadtra
    Uczestnik

    Do admina
    Może zamieścisz informacje ze stromy mf.gof.pl zakładki Bezpieczeństwo Finansowe dot. „Zmiany w rozporządzeniu z zakresu audytu wewnetrznego” chodzi o opinie i propozycje audytorów
    oraz Projekt z uzasadnieniem (lub bez) ustawu o fin.pub. 21.06.2007r.
    Pozdrawiam

    #11377
    caliente
    Uczestnik

    Po przeczytaniu nowej wersji projektu doszłam do wniosku, że zapis artykułu mówiącego o jawności sprawozdań nie jest najgorszy.
    Baaaardzo mnie ucieszył ust. 2 tego art., w którym jednoznaczne napisano, że dokumenty robocze nie są informacją publiczną. To bardzo dużo jak na instytucje publiczne.

    #11385
    sebastian
    Uczestnik

    trochę za daleko idzie proponowany zapis, aby upubliczniać wszystkie sprawozdania. czy powinno się zamieścić sprawozdanie dotyczące np. bezpieczeństwa teleinformatycznego? wątpię.
    przepis trzeba będzie omijać poprzez nadawanie klauzul sprawozdaniom.
    zgodzę się, że można publikować sprawozdania z audytów finansowych, zamówień pub, środków unijnych. Ale nie wszystkie obszary ryzyka.
    Niestety MF nie prosi o uwagi do projektu uofp.
    pzdr

    #11387
    k-asiek
    Uczestnik

    A ja uważam, że obowiązek ogłaszania wszystkich sprawozdań w bip jest złym pomysłem. Zadania robi się dla kierownika i to on oraz audytowany są adresatem sprawozdania. Natomiast umieszczam na bip plan roczny oraz sprawozdanie roczne i to moim zdaniem wystarczy.

    #11391
    mama0454
    Uczestnik

    Popieram. Wg mnie co najwyżej można by ogłaszać plany i sprawozdania roczne.

    #11392
    meg
    Uczestnik

    Też tak uważam jak wyżej!. 😀

    #11398
    kacha
    Uczestnik

    Dokładnie, przecież przepisy wskazują kto otrzymuje sprawozdanie, więc też uważam to za zły pomysł.

    #11405
    gapa
    Uczestnik

    USTAWA z dnia 6 września 2001 r.
    o dostępie do informacji publicznej.
    (Dz. U. Nr 112, poz. 1198)

    mówi wyrażnie, że obowiązek udostepnienia dotyczy m.in. treści:

    „… 4) danych publicznych, w tym:

    a) treść i postać dokumentów urzędowych, w szczególności:

    – treść aktów administracyjnych i innych rozstrzygnięć,

    – dokumentacja przebiegu i efektów kontroli oraz wystąpienia, stanowiska, wnioski i opinie podmiotów ją przeprowadzających,…”

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 31)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.