czwartek, 25 kwietnia, 2024

Pytania testowe – standardy

Home Forum Egzaminy egzaminy Pytania testowe – standardy

Oglądasz 15 wpisów - 91 z 105 (wszystkich: 107)
  • Autor
    Wpisy
  • #7407
    gocha
    Uczestnik

    sprawdziłam jeszcze raz jednostki fizyczne i w grupie A mam: 1,2,5,6,7,9,12,14,15,18 natomiast w grupie B 34,35,38,41,42,44,47,48,51,52 czyli tak samo. W poprzedniej odpowiedzi pomyliłam się w przeliczeniu sorry. Wygląda na to,że statystykę przerobiliśmy. Co wrzucamy teraz na warsztat?? 😀

    #7408
    prezes53
    Uczestnik

    Do dzanaliz chyba Ci się przesunęły odpowiedzi z finansów,bo bardz duzo sie nie zgadza np 2a,9a,21c,29c,30b,31c,32b,33d,35a,36c,37d38d,40c,42d,43b,44c,45b,47c,48c,49b,52c itd….Pozdrawiam

    #7409
    dzanaliz
    Uczestnik

    do prezes – niestety nie mam pod reka macierzystego arkusza, sprawdze, bo faktycznie „ciełam” zeby wlazlo na strone…mozliwe ze przesunelam. Sprawdze, poprawie i wrzuce jeszcze raz.
    Statystyka przerobiona:smile: ciekawe jakie zadanie mogloby byc z naszych ukochanych funduszy unijnych???

    #7411
    kasiacelmer
    Uczestnik

    a co myślicie o zadaniu z diagramem dawno nie było takiego zadania

    #7417
    ania1
    Uczestnik

    Tu ania.1 nie wiem czemu wpisałam tą liczbę w pkt.5? winno być 47.
    Mam pytanie do dz.analiz :część A zad. z lutego, jak obliczyłaś próbe 101? db wynosi 3%x271197=8135,91 po podst. do wzoru 271197×2,31/8135,91+1 = 76. nie rozumiem twoich obliczeń?
    czytam oprócz klimy procedury NIK, ale wynika z tego że nalezy populację podzielić – stratyfikacja na dwie grupy. Z treści zad. A wskazują tylko na metodę PPS. Dziwi mnie też fakt większej próby niż populacja? Proszę o odpowiedź.
    Nie mam pomysłu na diagram. Co do funduszy unijnych również. Może ktoś coś „rzuci”?

    #7419
    dzanaliz
    Uczestnik

    do ani:smile: 101 wychodzi, bo poziom ufności 95%, stad, ryzyko nieprawidlowej akceptacji dla k=0 i 5% wynosi 3, a nie 2,31. W grupie B poziom ufnosci 90% wtedy do wzoru 2,31…juz to przerabialam jak sobie z kilka razy poprzekladalam te grupy:smile::smile:

    #7422
    dzanaliz
    Uczestnik

    Do prezesa:smile: ale namieszalam w arkuszu odpowiedzi do finansow 😳
    doszlam do wniosku, ze njalepiej jak to spokojnie przerobie jeszcze raz od poczatku, tym bardziej, ze to akurat mi njaslabiej idzie…
    z metodyki 123 – zajrze jeszcze do ksiazki „Grupowe rozwiazywanie problemow” bo na tym sie opieralam. 46 wciaz nie jestem pewna, a 22 i 24 mam c. Reszta tak jak podajesz, czyli mój blad przy przepisywaniu pewnie. Administracje bede sprawdzac tak jak finanse – wsio od poczatku….

    #7423
    prezes53
    Uczestnik

    Do dzanaliz :z metodyki pozostaje przy swoich odpowiedziach.pozdrawiam

    #7424
    ania1
    Uczestnik

    ania do działanaliz: właśnie też na to wpadłam. Ale błąd! dzięki za pomoc.
    Chyba jeszcze raz szybko przejrzę testy bo może też cos przeoczyłam.
    Myślałas jeszcze o zadaniach bądź o diagramie? Może jest coś ciekawego w sekcjach zadań?
    Może kasia już coś wymyśliła?
    Ciekawe z Jolką G., wróciła juz ze szkolenia?
    A co pan prezes „przerabia” ?
    Ania

    #7426
    prezes53
    Uczestnik

    S
    Do Ani:przeglądam dotychczasowe zadania pod kątem metodologi rozwiązań zauważyłem rosnący poziom trudności,nieda się porównać zadania z 2004r polegającego na nazwaniu rodzaju zastosowanej kontroli z zadaniem zostatniego egzaminu wrześniowego(chociaż żałuję ,że nie brałem w nim udziału) Osobiscie nie chciałbym diagramu,.Pozdrawiam
    u

    #7427
    kasiacelmer
    Uczestnik

    Jolka wraca chyba w sobotę bo ten kurs się tak kończy może ona da jakiś pomysł na zadanie jak byłam w lipcy to babka od rachunkowości na tym szkoleniu stawiała właśnie na rachunkowosć we wrześniu lub diagram rachunkowość była więc może teraz diagram a do prezesa podobno diagram wcale nie jest taki zły bo PODOBNO nie ma złych diagramów są lepsze albo gorsze więc zawsze troszke punktów można uzyskać aLe to wszystko to oczywiście założenia bo w praktyce wszystko wygląda inaczej pozdrawiam. Też czekam aż jolka wróci jestem ciekawa jej opinii na temat szkolenia

    #7428
    ania1
    Uczestnik

    ania.1 właśnie oglądam różne diagramy z „sekcji”. W zasadzie nie są trudne jeśli ktos ma pojęcie o obiegu dokumentów w urzędzie i zadaniach poszczególnych komórek i pracowników. Gorzej z rozrysowaniem, ale tak naprawdę nie wiem czy są jakies zasady budowy takich diagramów? ich rozpiętość? Myśląc logicznie wg załatwiania spraw można zawsze cos zbudować. Kasia masz racje: diagram może byc lepszy lub gorszy precyzyjny bądź ogólny. Poszukam cos na ten temat z zarządzania strategicznego. Cos miałam na ten temat na studiach. Jutro dam znać. Cześć.

    #7429
    dzanaliz
    Uczestnik

    w sumie to tez mysle, ze diagram nie bylby taki zly:smile::smile: wlasnie wedlug zasady, ze zawsze jakies punkty wpadna… i jak ostatnio przegladalam zadania, tak jak Prezes, zauwazylam, ze sa coraz trudniejsze….chodzi mi po glowie ta unia…w sumie tu moglby byc jakis diagram ❓ to ja wracam do testow:smile:
    a mam prosbe do Prezesa – ta metodyka 22 i 24 – masz do tych pytan zrodlo? moze cos ominelam….
    heheheeh jaka fajny sytem kontroli wew – w filmie – co miz robisz jak mnie zlapiesz:smile:

    #7430
    prezes53
    Uczestnik

    Do dzanaliz z metodyki 22d,24a takie odpowiedzi uzyskaliśmy od wykładowcy na studiach podyplomowych i ja sie z nimi zgadzam (Chociaz nie wszystkie odp.prowadzacego były własciwe), również u Kapusniaka w pyt 22 jest d.Pozdrawiam

    #7444
    monikaprawnik
    Uczestnik

    Witam wszystkich ! Jak Wam idzie nauka statystyki? Ja próbowałam przerobić książkę Klimy, ale ciężko mi to szło. Polecam natomiast „Dobór próby do kontroli”. Opracowanie to jest dostępne na stronie NIK. Warto je przerobić, a dopiero potem przeczytać książkę Klimy. Pozdrawiam!!

Oglądasz 15 wpisów - 91 z 105 (wszystkich: 107)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.