sobota, 10 kwietnia, 2021

pytanie do audytorów starostw…

Home Forum Sektory Samorządy pytanie do audytorów starostw…

 • This topic has 3 odpowiedzi, 4 odpowiedzi, and was last updated 13 years temu by Anonim.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #10265
  podinspektor
  Uczestnik

  Witam!

  Pisząc sprawozdanie za 2006 r. w pierwszej pozycji sprawozdania „według wzoru MF sprawozdania z wyk. planu audytu” zastanawiam się nad tym czy Powiatowa Komenda Straży Pożarnej, Powiatowy inspektor Nadzoru Budowlanego, Szpital Powiatowy (nie przekroczył 40 mln.), Komenda Powiatowa Policji, to również są jednostki w których audytor zatrudniony w starostwie prowadzi audyt wewnętrzny?

  proszę o wasze zdanie na ten temat?

  #10272
  jola
  Uczestnik

  Zgodnie z rozporz.analiza ryzyka i audyt prowadzony jest również w jedn. organizacyjnych powiatu, jeżeli nie przekroczą 40 mln.

  #10527
  justp
  Uczestnik

  troszkę po czasie moje wywody, bo już po sprawozdaniach z audytu za 2006r. ….
  ale czy Komenda Policji, Powiatowa Komenda Straży pożarnej, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego to nie będą nasze jednostki nadzorowane. Ich plany finansowe są w budżecie powiatu więc nie trudno określić ich wysokość. Dla mnie jest rzeczą zastanawiającą czy audytor z Powiatu może realizować audyt np. w Straży???

  #10532
  Anonim
  Nieaktywny

  Witam
  ja też pracuję w starostwie, ale muszę przyznać, że komenda policji nie znajduje sie w wykazie jednostek organizacyjnych naszego powiatu. Co do inspektoratu i straży są to nasze jednostki według rejestu jednostek organizacyjnych. One nie przekroczyły kwot progowych i w związku z tym audyt jest w nich prowadzony. My wykonujemy zadania według schematu: 3 zadania w starostwie i jedno w jednostce organizacyjnej. W starostwie jest wydzielonych około 52 zadań, a pozostałe jednostki (27) organziacyjne są traktowane całościowo tzn. za każdym razem sprawdzamy w każdej jednostce np. szkołach – zamówienia publiczne, gospodarkę kasową i wszystkie inne potencjalnie ryzykowne obszary. Jeżeli chodzi o jednostki większe np. PUP czy ZOZ wydzielone są z nich zadania, które podlegają normalnej analizie ryzyka.

  Pozdarwiam

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.