czwartek, 18 kwietnia, 2024

pytanie-kwoty z rozporzadzenia MF

Home Forum Sektory Służba zdrowia pytanie-kwoty z rozporzadzenia MF

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #5185
    dzanaliz
    Uczestnik

    Mam takie pytanie, bo sie zagubilam a moze ktos by pomogl…Jak liczyc kwoty wymienione w tzw rozporzadzeniach progowych (kwoty, przekroczenie ktorych powoduje obowiązek AW) w przypadku SPZOZ??? nie wiem jak definiowac kwote przychodow srodkow publicznych uzyskiwanych w ciagu roku kalendarzowego (ze starego rozp), łączną kwotę srodkow publicznych gromadzonych w ciagu roku kalendarzowego (z nowego rozp) lub analogicznie kwote wydatkow srdokow publicznych (ze starego) lub łączną kwotę wydatkow i rozchodow srodkow publicznych dokonywanych w ciagu roku kalendarzowego. Bede wdzieczna, jakby mi ktos podpowiedzial, gdzie szukac definicji…

    #7324
    pjoannap
    Uczestnik

    witaj dzanaliz!!!!!!!! właśnie też poszukuję odpowiedzi na takowe pytanie… co się „kryje” gdzie – i czy pożyczkę z BGK należy zaliczyć do przychodów środków publicznych?? a co z kredytem w tymże banku (BGK)???? liczę na jakaś podpowiedź!! bo jeśli ww. zalicza się do środków publ. to w moim szpitalu przekroczyliśmy 35 tys.zł w 2005 r. i musi być audyt w 2006, a go nie ma. Jeśli tylko zalicza się pożyczkę to przekroczyliśmy 35tys.zł ale nie 40tys. zł (w/g nowego rozporzadz.) i audyt musimy wprowadzic do 31.03.2007, a jeśli nic sie nie zalicza to audyt nalezy wprowadzic przed koncem III kwartalu roku nastepujacego – a wiec do 31.09.2007 – wtedy bylabym bardzo zadowolona z takiego terminu!!!!!!!!!!!!!!!!!!! prosze pomóżcie!!!!!!!!!!!!! czekam na odpowiedź, podpowiedź!!!!!!!!!!! pozdrawiam!!!!!!!!

    #7333
    maksik
    Uczestnik

    Też się nad tym bardzo zastanawiałam i razem z radcą prawnym szpitala stwierdziłyśmy, że wszystkie środki sp zoz są publiczne – i te pozyskiwane z kontraktu z NFZ i pozostałe, ze względu na cel działania sp zoz – świadczenie usług zdrowotnych i to ,że jest on publiczny, a nie nzoz i z ustawy o finansach publicznych – należy do sektora fp. A co inni audytorzy o tym sądzą?

    #7339
    dzanaliz
    Uczestnik

    po czasie tez dochodze do takiego wniosku, ze wszystkie srodki sa publiczne w przypadku spzoz, jako jsfp , tym bardziej, ze do kompletu to mi sie jeszcze znajdzie obok pozyczki z BGK, umowa na prefinansowanie projektu unijnego….

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.