piątek, 19 kwietnia, 2024

Pytanie – zam. publ.

Home Forum Sektory Samorządy Pytanie – zam. publ.

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #9288
    adfaj
    Uczestnik

    Bardzo proszę o pomoc. Jak powinnam potraktować sprawę protestu. W trakcie wyboru najkorzystniejszej oferty komisja odrzuciła oferenta (oferta niezgodna z SIWZ). Oferent się odwołał i złożył pismo do Burmistrza (zmieścił się w ustawowych 7 dniach) a nie na ręce zamawiajacego. Ponadto zamawiający jest jedn. org starostwa powiatowego wobec tego Burmistrz zgodnie z Kpa odesłał pismo zamawiającemu (i już tu został przekroczony termin na składanie protestu – umowa została podposana z innym oferentem).
    Jako początkująca w audycie i w zamówieniach publicznych proszę o pomoc

    #9291
    Anonim
    Nieaktywny

    Nie jestem do końca pewna czy moje zdanie jest prawidłowe, ale wydaje mi się, że zamawiający słusznie odrzucił protest oferenta (ponieważ protest uważa się za wniesiony z chwilą, gdy dotarł on do zamawiającego w taki sposób, że mógł się zapoznać z jego treścią).
    Należałoby tylko wg mnie sprawdzić czy nie nastąpiło nieuzasadnione przetrzymywanie pisma z protestem u burmistrza, w taki sposób, aby uniemożliwić złożenie tego protestu.
    Może to z mojej strony nadmierna podejrzliwość, ale różne rzeczy się zdarzają 🙂
    Z drugiej jednak strony jest to ewidentny brak należytej staranności ze strony wykonawcy.

    Może jeszcze ktoś inny ustosunkuje się do sprawy – to była moja pierwsza myśl na ten temat.

    pozdrawiam

    #9292
    adfaj
    Uczestnik

    Lainy. Dziękuję bardzo

    #9293
    izmi
    Uczestnik

    pomijając staranność wykonawcy – mógł sobie złożyć ten protest równie dobrze w przysłowiowym Pcimiu Dolnym /sorry/ byle z treści pisma wynikało do kogo jest skierowane i o co mu chodzi – przecież zmieścił się w terminie 🙂 nie uwierzę, że w dobie komputerów, faxów i telekomunikacji nie można było poinformować zamawiającego o fakcie złożenia protestu – chyba to nie problem przesłac faxem i następnie wysłać list pocztą ?
    aaaa, lainy – AdFaj nigdzie nie napisała, że odrzucono protest oferenta – została odrzucona jego oferta jako niezgodna z SIWZ
    reasumując: wniosek nasuwa się ten sam czyli coś jest „nie tak” w starostwie …

    #9294
    adfaj
    Uczestnik

    Rzeczywiście nie napisałam. Protest oczywiście odrzucony ze względu na termin ponad 7 dni. Zgadzam się, że ci w urzędzie powinni przesłać pismo chociażby faksem do siedziby zamawiajacego. Tym bardziej, ze w piśmie byla podana data przetargu. I jak się okazało dwa dni robi dużą różnicę

    #9295
    Anonim
    Nieaktywny

    Izmi, zgadzam się z Tobą w kwestii, że coś chyba nie jest tak, dlatego ja bym sprawdziła, czy nie nastąpiło przetrzymanie protestu. I też nie wierzę, że w 21 wieku nie można było tego posłać szybciej.
    P.S. Tak na marginesie, wiem, że AdFaj nie napisała, że odrzucono protest, ale skoro uznali, że jest złożony po terminie to musieli go odrzucić na podstawie art. 180 ust. 7 i dopiero podpisać umowę – takie domniemanie oczywiście….

    Pozdrawiam

    #9297
    irenaanna
    Uczestnik

    Czy ten oferent nie odróżnia burmistrza od starosty? Zrozumiałam, że zamawiającym jest jednostka org. powiatu a protest został złożony do organu gminy. Cóż, w życiu zdarzają się naprawdę dziwne przypadki. A przecież powiaty funkcjonują już od 1999 roku!

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.