sobota, 18 września, 2021

"13" w szpitalu powiatowym

Home Forum Sektory Służba zdrowia "13" w szpitalu powiatowym

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #18782
    audyt4
    Uczestnik

    czy pracownikom szpitala przysługuje tzw. „13”????

    #18783
    ala
    Uczestnik

    Jezeli jest to szpital, prowadzony w formie samodzielnego zakładu i pokrywający z posiadanych środków i uzyskiwanych przychodów koszty działalnosci i zobowiązań, a przynosi straty, to „13” nie ma.

    #18785
    renik
    Uczestnik

    Czy jest jest mowa o „13” w regulaminie wynagradzania? Ja pracuje w SP ZOZ już …..sporo, i „13” nigdy nie było, za to jest premia kwartalna, pamiętam że Dyrekcja kiedyś tłumaczyła związkom zawodowym, które się upominały o „13” że ta „13” to taka ukryta w tych premiach kwartalnych jest:smile:

    #18788
    terka
    Uczestnik

    Oczywiście, że w szpitalu nie przysługuje tzw. „13”.
    Kwestię dodatkowego wynagrodzenia rocznego reguluje ustawa z dnia 12 grudnia 1997 r.
    o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej.
    (Dz. U. )
    Czytamy w niej, co następuje:
    Art. 1. 1. Ustawa określa zasady nabywania prawa oraz ustalania wysokości i wypłacania dodatkowego wynagrodzenia rocznego dla pracowników jednostek sfery budżetowej, zwanego dalej „wynagrodzeniem rocznym”.
    2. Przez użyte w ust. 1 określenie „pracownicy jednostek sfery budżetowej” rozumie się pracowników:
    1) państwowych jednostek sfery budżetowej, dla których środki na wynagrodzenia są kształtowane na podstawie odrębnej ustawy,
    2) zatrudnionych w urzędach organów władzy publicznej, kontroli, ochrony prawa, sądach i trybunałach, wymienionych w art. 121 ust. 2 ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 249, poz. 2104),
    3) samorządowych jednostek budżetowych, zakładów budżetowych, gospodarstw pomocniczych jednostek budżetowych prowadzących gospodarkę finansową na zasadach określonych w ustawie wymienionej w pkt 2,
    4) biur poselskich, senatorskich lub poselsko-senatorskich oraz klubów, kół albo zespołów parlamentarnych.

    Szpital nie prowadzi gospodarki finansowej w jednej z form określonej w ustawie ofp, więc nie ma prawa wypłacać „13”.

    #18791
    audyt4
    Uczestnik

    dziękuje za fachową odpowiedz

    serdecznie pozdrawiam

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.