środa, 23 września, 2020

radca prawny, a art. 5 upzp

Home Forum Sektory Samorządy radca prawny, a art. 5 upzp

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Autor
    Wpisy
  • #5876
    kasiazawiercie
    Uczestnik

    może ktoś wie jak się ma art. 5 ust. 1 pkt 6 ustawy prawo zamówień publicznych, a zatrudnienie radcy prawnego na umowę zlecenie… czy musi być ogłoszony przetarg. Proszę pomocy!!!

    #5878
    ewamich20
    Uczestnik

    Nie art.5 ust.1 pkt 6 ustawy prawo zamówień publicznych

    #5880
    ewamich20
    Uczestnik

    przerwało
    w myśl tego zapisu w ustawie który określa, że w sytuacji gdy zamówienie dotyczy usługi prawniczej, nie muszą być spełnione wymienione warunki w zamówieniu z wolnej ręki czyli można prowadzić negocjacje tylko z jednym wykonawcą.
    Trzeba tez pamiętac o wartości zamówienia

    #5888
    anetka
    Uczestnik

    zgadza się ale jeżeli wart. zamówienia przekroczy 6000 euro to trzeba stosować ustawę pzp tylko nie trzeba stosować się do przesłanek zawartych w art. 5, ale umowa, oferta, protokół z postępowania musi być, czyż nie tak?

    #5891
    kasiazawiercie
    Uczestnik

    ślicznie dziękuje.
    A jeżeli był już zatrudniony radca na umowę zlecenie przez okres trzech lat – teraz umowa się kończy – co dalej. Jak liczona jest wartość zamówienia?
    Pozdrawiam Kasia

    #5892
    ewamich20
    Uczestnik

    Wartość zamówienia liczona jest za całość wykonanej usługi, jeżeli jest zawarta na czas dłuższy niż rok należy dodać do siebie kwoty ze wszystkich lat. Należy te usługę traktować podobnie jak np.ochroniarskie, itp.

    #5893
    kasiazawiercie
    Uczestnik

    Ślicznie dziękuje.
    Pozdrawiam Kasia

    #5906
    anetka
    Uczestnik

    a co zrobić jeżeli umowa zlecenie zawarta jest na czas nieokreślony od 2001 r a od 1.01.2006 jest aneks do tej umowy zwiekszający wynagrodzenie, czy tak może być? i jeszcze jedno zgodnie z art. 5 prawa zamówień publ na usługi prawne wyłączeniu podlegają określone tam przesłanki, a więc jak powinna wyglądać procedura zawarcia umowy z prawnikiem (konkurs czy oferty) jeżeli wart. roczna przekroczy 6000Euro
    proszę o odpowiedź?

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.